Wojna na Ukrainie. Nawalny: rozpętał ją nasz szalony car

Wojna na Ukrainie. Nawalny: rozpętał ją nasz szalony car
Fot. 60 Minutes / Youtube
PAP/ kb

Antykremlowski opozycjonista Aleksiej Nawalny, więziony od ponad roku w rosyjskiej kolonii karnej, w środę na Twitterze zaapelował do Rosjan, by codziennie protestowali przeciw wojnie na Ukrainie, którą - jak powiedział - rozpętał "szalony car", prezydent Rosji Władimir Putin.

"Chcemy być narodem pokoju. Niestety niewielu może nas tak dziś nazwać. Nie stańmy się jednak przynajmniej narodem zastraszonych, niemych ludzi. Tchórzy, którzy udają, że nie dostrzegają, że agresja przeciwko Ukrainie została rozpętana przez naszego szalonego cara" - napisał Nawalny w serii tweetów.

Nawalny o wojnie na Ukrainie

"Nie mogę, nie chcę i nie pozostanę cicho, patrząc jak pseudohistoryczny nonsens dotyczący wydarzeń sprzed stu lat stał się wymówką dla Rosjan do mordowania Ukraińców, a dla Ukraińców, by mordowali Rosjan w samoobronie" - napisał opozycjonista.

Wezwał "wszystkich, aby wyszli na ulice i walczyli dla pokoju". Zaapelował, aby każdy "gdziekolwiek jest, w Rosji, na Białorusi czy po drugiej stronie planety", wychodził codziennie na główny plac swojego miasta o godz. 19 i o godz. 14 w weekendy i święta, aby protestować przeciwko rosyjskiej agresji.

DEON.PL POLECA

"Jeśli, aby powstrzymać wojnę, będziemy musieli sami zapełniać więzienia, to sami zapełnimy więzienia. Wszystko ma swoją cenę i teraz, wiosną 2022 roku, musimy tę cenę zapłacić. Nikt nie zrobi tego za nas. Nie bądźmy +przeciwko wojnie+. Walczmy z wojną" - podkreślił opozycjonista.

Nawalny odbywa wyrok pozbawienia wolności w kolonii karnej za rzekome defraudacje finansowe. Kara została odwieszona w lutym 2021 roku po powrocie opozycjonisty z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia. Zdaniem Nawalnego zamach na jego życie został zorganizowany przez rosyjskie służby specjalne. Kreml zaprzecza tym oskarżeniom.

Źródło: PAP / kb 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Wojna na Ukrainie. Nawalny: rozpętał ją nasz szalony car
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.