Wspólnota Sant'Egidio nawiązała współpracę z MSZ Francji

Wspólnota Sant'Egidio nawiązała współpracę z MSZ Francji
(fot. sant'egidio/fb)
4 lata temu
KAI / sz

Minister spraw zagranicznych Francji Jean-Marc Ayrault i przewodniczący rzymskiej Wspólnoty św. Idziego prof. Marco Impagliazzo podpisali 18 kwietnia w Paryżu oficjalne porozumienie o współpracy.

Obie strony porozumiewały się już w przeszłości m.in. w sprawie korytarzy humanitarnych, którymi do tej pory z Bejrutu do Rzymu przybyło już ponad siedmiuset uchodźców syryjskich oraz w procesie pojednania narodowego w Republice Środkowoafrykańskiej i rozwiązywania innych sytuacji kryzysowych.

Istniejąca od 1968 rzymska Wspólnota czynna jest od dawna na arenie międzynarodowej, zabiegając m.in. o powszechne zniesienie kary śmierci, czym zyskała sobie miano małego ONZ z Zatybrza. Od 1987 organizuje ona międzynarodowe spotkania międzyreligijne pod ogólną nazwą "Ludzie i religie". Odbywają się one co roku w innym kraju, w tym dwukrotnie w Polsce: w 1989 w Warszawie i w 2009 w Krakowie. Wspólnota jest ponadto zaangażowane w różne działania charytatywne i społeczne zarówno w Rzymie i we Włoszech, jak i w innych krajach, w tym także w Polsce, m.in. w pomoc bezdomnym i uchodźcom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wspólnota Sant'Egidio nawiązała współpracę z MSZ Francji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.