Wspólnota z Taizé organizuje spotkanie młodych na Bliskim Wschodzie

Wspólnota z Taizé organizuje spotkanie młodych na Bliskim Wschodzie
(fot. taize.fr)
KAI / kk

Przeor Wspólnoty z Taizé brat Alois zapowiedział, że zorganizuje ona międzynarodowe spotkanie młodych w Libanie. Odbędzie się ono w dniach 22-26 marca 2019 r. na zaproszenie tamtejszych Kościołów oraz Rady Kościołów Bliskiego Wschodu.

Zbiegnie się ono z obchodzonym 25 marca międzyreligijnym świętem Zwiastowania, skupionym wokół postaci Maryi oraz dialogu i współistnienia muzułmanów i chrześcijan.
Na spotkaniu spodziewanych jest około tysiąca młodych ludzi w wieku 18-35 lat z Libanu, a także z różnych krajów Europy i Bliskiego Wschodu.
- Chcemy zgromadzić w Libanie młodych z Bliskiego Wschodu i z reszty świata, aby pogłębić wiarę poprzez wspólną modlitwę i lekturę Biblii, odkryć przed młodymi Europejczykami bogatą tradycję Kościołów Wschodnich - deklarują bracia z Taizé.
- Pragniemy również podkreślić bogactwo relacji ekumenicznych istniejących w Libanie i odkryć je przed uczestnikami z innych krajów, poznać długie doświadczenie współistnienia libańskich chrześcijan z różnymi wspólnotami muzułmańskimi. Chcemy odkryć przed młodymi obcokrajowcami piękno Libanu, a szczególnie jego serdeczną gościnność, szukać wspólnej przyszłości w nadziei i współpracy między kontynentami - dodają.
Koszt udziału w spotkaniu wyniesie około 100-130 USD, nie licząc biletu lotniczego. Aby zgłosić chęć swojego uczestnictwa należy napisać mail na adres: middle.east@taize.fr, przedstawiając się i wyjaśniając krótko motywy udziału w spotkaniu. Z kupnem biletu lotniczego należy zaczekać do otrzymania z Taizé potwierdzenia udziału. Osoby, które mają w paszporcie izraelską pieczątkę graniczną, nie mogą wjechać na terytorium Libanu.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Roger z Taizé

Kiedy gęstnieje mrok,
Jego miłość jest ogniem.
A ty wpatruj się w tę lampę
zapaloną w ciemnościach,
tak długo, aż w twoim sercu
zaświta brzask
i wstanie nowy dzień.

...

Skomentuj artykuł

Wspólnota z Taizé organizuje spotkanie młodych na Bliskim Wschodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.