Wspomnienie o bł. Matce Teresie z Kalkuty

Radio Watykańskie / drr

W moskiewskim centrum „Pokrowskije Worota” odbył się wieczór poświęcony setnej rocznicy urodzin bł. Matki Teresy z Kalkuty. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać świadectw sióstr Misjonarek Miłości i zadać im pytania związane z życiem błogosławionej założycielki ich zgromadzenia.

Szczególne zainteresowanie wzbudziło wystąpienie głównej archiwistki zgromadzenia, która z ramienia Misjonarek Miłości miała wgląd w postępy procesu beatyfikacyjnego bł. Matki Teresy. Przedstawiła ona biografię błogosławionej, najważniejsze momenty jej życia związane z powołaniem zakonnym i jego realizacją.

Uczestnicy wieczoru zadawali liczne pytania dotyczące życia mistycznego błogosławionej, jej stosunku do innych religii i wyznań, kontaktów z własną rodziną, podróży do Rosji w 1988 r., cudów, które przypisano jej pośrednictwu po śmierci, oraz materialnych źródeł funkcjonowania zgromadzenia.

Odpowiadając na ostatnie pytanie, siostry podkreśliły nadprzyrodzone pochodzenie źródeł ich utrzymania. „W pełni żyjemy na koszt Bożej Opatrzności, nie przyjmujemy żadnego dofinansowania ze strony państwa. Bóg zawsze daje to, czego potrzebujemy my i nasi biedni”.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wspomnienie o bł. Matce Teresie z Kalkuty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.