Benedykt XVI: naśladujcie Matkę Teresę

Benedykt XVI: naśladujcie Matkę Teresę
(fot. EPA/DESHAKALYAN CHOWDHURY)
9 lat temu
KAI / psd

Do wiernego naśladowania bł. Matki Teresy zachęcił Papież członkinie założonego przez nią zgromadzenia Misjonarek Miłości. W Watykanie opublikowano treść papieskiego przesłania, wystosowanego z okazji stulecia urodzin Matki Teresy, a skierowanego na ręce obecnej przełożonej generalnej, s. Premy, M.C.

Polskie tłumaczenie tekstu papieskiego przesłania:

Serdecznie pozdrawiam Siostrę Przełożoną Generalną i wszystkie Misjonarki Miłości, obchodzące setną rocznicę urodzin bł. Matki Teresy, założycielki waszego zgromadzenia i doskonały wzór cnót chrześcijańskich. Ufam, że obecny rok będzie dla Kościoła i świata okazją do radosnego dziękczynienia Bogu za bezcenny dar jakim było życie Matki Teresy i którym jest ono nadal przez waszą - jej duchowych dzieci - niestrudzoną, pełną miłości pracę. Przygotowując się do tego roku starałyście się przybliżyć do osoby Jezusa, którego pragnienie dusz jest wypełniane przez waszą posługę wobec Niego, realizowaną w odniesieniu do najuboższych z ubogich. Ufnie odpowiadając na bezpośrednie wezwanie Pana, Matka Teresa zaświadczyła wobec świata o słowach św. Jana: „Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować... Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała” (1 J, 4,11-12). Niech ta miłość będzie dla was, jako Misjonarek Miłości nadal inspiracją, abyście wielkodusznie ofiarowywały siebie Jezusowi, którego dostrzegacie i któremu służycie w ubogich, chorych, samotnych i opuszczonych. Zachęcam was do nieustannego czerpania z duchowości i przykładu Matki Teresy i idąc jej śladami podjęcia zachęty Chrystusa: „Bądźcie moim światłem”.

Łącząc się osobiście z uroczystościami stulecia urodzin bł. Matki Teresy, z wielką miłością w Panu udzielam Misjonarkom Miłości i wszystkim, którym posługujecie moje ojcowskie błogosławieństwo apostolskie.

BENEDICTUS PP. XVI

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI: naśladujcie Matkę Teresę
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI: naśladujcie Matkę Teresę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.