"Wstyd i cierpienie wobec sytuacji uchodźców"

"Wstyd i cierpienie wobec sytuacji uchodźców"
(fot. PAP/EPA/CARLOS BARBA)
2 lata temu
Logo źródła: Radio Watykańskie kw

Ponad 1700 uchodźców przybyło wczoraj na Sycylię. Zostali uratowani w wielu różnych operacjach w Cieśninie Sycylijskiej oraz u wybrzeży Libii.

Wśród nich jest wielu nieletnich bez żadnej opieki. Co najmniej 8 osób zmarło. W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu arcybiskup Agrigento na Sycylii kard. Francesco Montenegro mówił o swoich uczuciach towarzyszących takim wydarzeniom.

"Towarzyszy mi uczucie wstydu, gdyż człowiek pokazuje, że nie ma odwagi, aby jasno spojrzeć na taką rzeczywistość i stawić jej czoła; uczucie cierpienia, ponieważ widać, że ubodzy są zmuszani do opłacenia życia śmiercią... Ale towarzyszy mi także nadzieja, że jednak coś się zmieni, ponieważ niemożliwą rzeczą jest żyć tak dalej; nie możemy, co mówiłem wiele razy, mierzyć czasu licząc, ilu ludzi poniosło śmierć. Świat potrzebuje Wielkanocy, która oznacza życie i usuwanie kamieni z grobów, a nie kładzenie ich jeszcze na nich" - mówił kard. Montenegro.

Arcybiskup Agrigento podkreślił, że to ludzie wierzący powinni ukazywać wielkim i możnym tego świata właściwą postawę wobec uchodźców. "Jeżeli wszyscy, którzy wczoraj uczestniczyli w Mszy, z Ewangelią w ręku zaczną wsłuchiwać się w to, co Pan Jezus mówi, wówczas coś się zmieni" - powiedział włoski hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wstyd i cierpienie wobec sytuacji uchodźców"
Komentarze (2)
DP
Danuta Pawłowska
17 kwietnia 2017, 21:45
Pod ideą fałszywego miłosierdzia przeprowadza się zaplanowaną islamizację Europy!
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
17 kwietnia 2017, 23:07
Nie lepiej samemu wyjechać na Antarktydę. Ponoć islam tam jeszcze nie dotarł. Ach te Kobiety (oczywiście nie wszystkie), nieodłączny lęk skutecznie przesłania im próby racjonalnego myślenia. :-)

Skomentuj artykuł

"Wstyd i cierpienie wobec sytuacji uchodźców"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.