"Wszystkiego będę chciał się nauczyć". Wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem

"Wszystkiego będę chciał się nauczyć". Wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem
(fot. Paulina Krzyżak / archidiecezja krakowska / ŚDM 2016)
4 lata temu
archidiecezja.lodz.pl / episkopat.pl / ml

W przeddzień ingresu do katedry łódzkiej o nominacji na arcybiskupa łódzkiego, zadaniach jakie stoją przed nowym metropolitą, specyfice łódzkiej pobożności, bierzmowaniu i świętości w pierwszym wywiadzie dla katolickich mediów Archidiecezji Łódzkiej, opowiada arcybiskup Grzegorz Ryś.

Ingres metropolity łódzkiego, abp Grzegorza Rysia, do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w sobotę, 4 listopada, o godz. 11.00. "Módlmy się razem o to, byśmy pozwolili się Panu Bogu używać w budowie tego pięknego Kościoła, jakim jest Kościół łódzki" - podkreśla abp Ryś.

Arcybiskup został wybrany do Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski podczas październikowych obrad KEP w Lublinie.

"Zapraszam was wszystkich byście byli przy mnie w tym dniu, kto może to fizycznie w katedrze, kto nie może - to duchowo w modlitwie. Bardzo o nią proszę" - powiedział abp Ryś.

"Pan Bóg buduje swój Kościół z kamieni, które dobiera on sam, układa w miejscach, które dla tych kamieni przewidział. Dzieje się to w Łodzi od blisko stu lat, kiedy powstała tu diecezja, wcześniej była przekazywana wiara na tych terenach, ale w sposób strukturalny od blisko stu lat dokonuje się ten proces. Pan w sowich wyrokach zrządził, że mam być jednym z kamieni w tej budowie" - podkreślił.

Ingres abp. Rysia odbędzie się dniu liturgicznego wspomnienia św. Karola Boromeusza, patrona chrzcielnego św. Jana Pawła II. Obecni będą m.in. biskupi oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Metropolita łódzki wskazywał w wywiadzie udzielonym rzecznikowi Episkopatu ks. Pawłowi Rytel-Andrianikowi, po ogłoszeniu nominacji papieża Franciszka, że musi "słuchać, patrzeć, rozmawiać z ludźmi oraz bardzo mocno patrzeć w oczy Panu Jezusowi - to najważniejsze zadania".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Wszystkiego będę chciał się nauczyć". Wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.