Wydano nakaz aresztowania menadżera finansowego Watykanu

Wydano nakaz aresztowania menadżera finansowego Watykanu
(fot. unsplash.com)
7 miesięcy temu
KAI / jb

Włoski wymiar sprawiedliwości wydał nakaz aresztowania menadżera finansowego Gianluigi Torziego, związanego m.in. z aferą wokół nieruchomości przy Sloane Avenue w Londynie, w którą zainwestował Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.

Prokuratura w Rzymie poinformowała 12 kwietnia, że Torziemu i trzem innym osobom zarzuca się oszustwo finansowe. Ponadto Torzi podejrzany jest o pranie brudnych pieniędzy.

Według włoskich mediów Torzi przebywa obecnie w Londynie. Dochodzenie włoskich władz sądowych przeciwko pochodzącemu z południowych Włoch biznesmenowi rozpoczęło się na skutek postępowania toczącego się w Watykanie. Torzi jest oskarżony o osiągnięcie nieuprawnionego zysku w wysokości 15 mln euro z inwestycji w budynek handlowy przy Sloane Avenue w Londynie.

W czerwcu ubiegłego roku, po przesłuchaniu w Watykanie, Torzi został zatrzymany w areszcie, ale dziesięć dni później zwolniono go za kaucją. Nakaz zamrożenia kont Torziego, którego domagał się Watykan, został jakiś czas temu uchylony przez sąd w Londynie.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magdalena Wolińska-Riedi
37,90 zł
39,90 zł

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie dwadzieścia lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza, jak wygląda watykański paszport, ile cel...

Skomentuj artykuł

Wydano nakaz aresztowania menadżera finansowego Watykanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.