Wyjątkowy cel zbiórki pieniędzy w Wielki Piątek

Wyjątkowy cel zbiórki pieniędzy w Wielki Piątek
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
KAI/ Catholic Herald/ jsz /kw

Zbiórka pieniędzy dla chrześcijan z Ziemi Świętej odbędzie się w tym roku 14 kwietnia w Wielki Piątek, a uczestniczyć w niej będzie większość diecezji z całego świata.

Watykan zwrócił się do wierzących z prośbą o wspieranie kościołów Ziemi Świętej za pomocą modlitw, datków i organizowanych pielgrzymek.

Zbiórka ma na celu nie tylko renowację uszkodzonych budynków i zabytków, ale również zapewnienie chrześcijanom odpowiednich warunków do życia.

Dzięki zebranym funduszom zostaną wsparte m.in. młode rodziny, parafie, seminaria, szkoły, szpitale, emigranci oraz małe przedsiębiorstwa prowadzone przez chrześcijan.

Kardynał Leonardo Sandri, który jest odpowiedzialny za przebieg wielko-piątkowego wydarzenia, wspomniał, że to pielgrzymie są w dużej mierze podporą kościołów znajdujących się na Ziemi Świętej.

Według biura kardynała Sandri, w latach 2015-2016 na Kościół w Ziemi Świętej wpłynęły ogromne środki wynoszące ponad 7,2 miliona dolarów. Zostały one przekazane na historyczne miejsca znajdujące się w regionie, działające parafie, szkoły, a także inne programy prowadzone w tym regionie.

Dołączony do apelu kard. Sandri szczegółowy raport z ubiegłorocznej akcji przypomina, że zebrane w tym czasie środki są przekazywane Zgromadzeniu Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej, a także innym wspólnotom zarówno łacińskim, jak i wschodnim. Korzystają z nich wierni mieszkający w Jerozolimie, Izraelu i Palestynie, Jordanii, na Cyprze, w Syrii, Libanie, Egipcie, Etiopii, Erytrei, Turcji, Iranie i Iraku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wyjątkowy cel zbiórki pieniędzy w Wielki Piątek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.