Wyjątkowy chilijski prezent dla Franciszka

Wyjątkowy chilijski prezent dla Franciszka
fot. Grzegorz Gałązka
KAI/tkb

Archidiecezja Santiago w Chile przed operacją podarowała Franciszkowi krzyż pektoralny wykonany z drewna pochodzącego z kościoła zniszczonego podczas protestów społecznych. "Dar krzyża pektoralnego bardzo poruszył papieża Franciszka", poinformował biskup pomocniczy Santiago, Alberto Lorenzelli - informuje KAI.

Jak poinformowano krzyż został wykonany ze szczątków belki z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Santiago, który został podpalony przez protestujących w październiku 2019 roku. Protesty rozpoczęły się w związku z podwyżką opłat za przejazd metrem, a następnie rozszerzyły się na żądania zmiany konstytucji i zmiany polityki społecznej.

Pożar kościoła zadał "głęboką ranę" Kościołowi i narodowi chilijskiemu. Kościół "La Asunción" został całkowicie zniszczony w trakcie pożaru. Była to jedna z najstarszych budowli sakralnych w stolicy Chile.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wyjątkowy chilijski prezent dla Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.