"Nocny patrol" ma powstrzymać dzieci przed nocnym graniem na telefonach

"Nocny patrol" ma powstrzymać dzieci przed nocnym graniem na telefonach
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Chińska firma Tencent wprowadza w swoich grach funkcję „nocnego patrolu”, która przy pomocy automatycznego rozpoznawania twarzy użytkownika telefonu ma zapobiec obchodzeniu przez nieletnich zakazu grania w gry internetowe po godz. 22.

Władze Chin zakazały osobom poniżej 18. roku życia grania w gry online między godz. 22 a godz. 8 rano. To jeden z przepisów mających chronić młodzież przed problemami wiązanymi z przesadnym oddawaniem się tej rozrywce, takimi jak uzależnienie od internetu czy wady wzroku.

Wielu młodych graczy obchodziło jednak to ograniczenie, korzystając z kont zakładanych przez dorosłych. Tencent postanowił załatać tę lukę przy pomocy automatycznego rozpoznawania twarzy osób grających w gry w czasie nocnej „godziny policyjnej”.

Przejście każdorazowo testu rozpoznawania twarzy będzie też konieczne do zmiany ustawień bezpieczeństwa, pozwalających rodzicom ograniczyć czas spędzany przez dzieci na grach, ponieważ „niektóre dzieci kradły rodzicom telefony”, by te ustawienia zmienić – poinformowała firma.

„Dzieciaki, odłóżcie telefony i idźcie spać” – napisał Tencent w mediach społecznościowych.

Nowe funkcje zostaną na początek wdrożone w około 60 grach na urządzenia mobilne, w tym w popularnej grze strategicznej dla wielu graczy Wangzhe Rongyao (Honor of Kings), w którą codziennie gra 100 milionów użytkowników.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Zwoliński
18,77 zł
26,82 zł

Ponad 5000 lat rozwoju kultury chińskiej w izolacji od Zachodu sprzyjało powstawaniu wielu nieporozumień i stereotypów w postrzeganiu tego najliczniejszego narodu świata. Nieustannie zajęta własnymi sprawami Europa nie do końca rozumiana jest także przez Chińczyków.

Skomentuj artykuł

"Nocny patrol" ma powstrzymać dzieci przed nocnym graniem na telefonach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.