Wyjątkowy ksiądz-pielgrzym zaniesie przez Alpy intencje Polaków. Możesz dołączyć własną

Wyjątkowy ksiądz-pielgrzym zaniesie przez Alpy intencje Polaków. Możesz dołączyć własną
(fot. Donjojohannes - Birett Ballett - Kathmedia / youtube.com)
KAI / kk

Ksiądz Johannes Maria Schwarz, który pielgrzymuje szlakiem Via Alpina Sacra, będzie modlił się za wiernych i pasterzy archidiecezji krakowskiej w kapliczce Capella Rotunda w Rifugio Ca d'Asti na terenie Włoch.

Austriacki kapłan od 15 maja przemierza liczącą ok. 4000 km trasę, odwiedzając po drodze osiem krajów alpejskich.

Podczas swojej pielgrzymki ks. Johannes odwiedzi ponad 200 miejsc świętych. - To najpiękniejsze, najciekawsze, najstarsze i najwyżej położone katolickie sanktuaria, klasztory i miejsca pielgrzymkowe w Alpach - mówił przed wyruszeniem na trasę.

Podczas swojej wyprawy kapłan będzie nagrywał filmy, opowiadające o teologicznym przesłaniu tych miejsc, które potem trafią na specjalnie dedykowany kanał na platformie YouTube. Celem jest wyprodukowanie 120-częściowej serii wideo, która wykorzystuje ramy ekstremalnej przygody, aby przedstawić wiarę katolicką. Tym samym ksiądz-youtuber ma nadzieję dotrzeć do nowej publiczności.

Jedną z form włączenia się w podróż jest przesłanie kapłanowi modlitewnych intencji. Po wpisaniu ich za pośrednictwem strony www.4kmh.com losowo przydzielane jest jedno z miejsc na trasie pielgrzymki, w którym będzie on on w nich się modlił. - Codzienne podejmowanie nowych intencji przypomina mi, abym każdy krok tej pielgrzymki stawiał w duchu kapłańskiego poświęcenia, wszelkie trudy i modlitwy ofiarowując w miłości - opisuje ewangelizator. Jeśli przy wysyłaniu intencji podany zostanie adres e-mail, wysłana będzie informacja o dniu, kiedy pielgrzym będzie zbliżał się do wskazanego miejsca, aby można było łączyć się z nim w modlitwie.

Ksiądz Schwarz ma już doświadczenie pielgrzymowania na ekstremalnych trasach - z Austrii do Santiago de Compostela czy z Liechtensteinu przez Kaukaz do Ziemi Świętej i z powrotem. - Największym wyzwaniem tej wyprawy jest jej długość w połączeniu z dostępnym sezonowo oknem pogodowym. Cały projekt i jego sukces - przynajmniej pod względem dotarcia do drugiego krańca gór - jest naprawdę zdeterminowany przez pogodę. W Alpach musisz poddać się siłom, które dyktują ci, co możesz i czego nie możesz zrobić. W czasie podróży spodziewam się ciepła i zimna, radości i wyczerpania. A więc w pewnym sensie wszystkiego, czego doświadczyłem podczas poprzednich pielgrzymek, choć może z nieco większą intensywnością - opisuje pielgrzym.

Informacje z trasy można znaleźć na stronie internetowej oraz na Instagramie (4kmhpunktcom).

Ksiądz J.M. Schwarz jest doktorem teologii dogmatycznej oraz ewangelizatorem. W Polsce znany był jego cykl "3MC - 3 Minute Catechism" ("Trzyminutowy Katechizm"), czyli krótkie filmy animowane, przedstawiające treści Katechizmu Kościoła Katolickiego. DEON.pl był patronem medialnym tego projektu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Wyjątkowy ksiądz-pielgrzym zaniesie przez Alpy intencje Polaków. Możesz dołączyć własną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.