Wyjazd kard. Filoniego do Iraku odłożony

Wyjazd kard. Filoniego do Iraku odłożony
(fot. EPA/Osservatore Romano)
KAI / drr

Wyjazd osobistego wysłannika papieża Franciszka do Iraku został odłożony do jutra - podaje francuskojęzyczna agencja I-Media. Dodaje, że nie jest jeszcze do końca określone, gdzie obok Bagdadu i Irbilu na terytorium kontrolowanym przez Kurdów uda się prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

W wypowiedzi dla Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego (CTV) kard. Filoni zaznaczył, że Ojciec Święty jest głęboko zaniepokojony sytuacją uchodźców z północnego Iraku. Ponieważ nie może się tam udać osobiście, dlatego wysyła byłego nuncjusza w Bagdadzie, by wyraził bliskość i solidarność papieża z ludźmi, którzy musieli porzucić wszystko, by ocalić swe życie. Kard. Filoni ma im przekazać choćby okruchy nadziei i ufności. Jest przekonany, że władze uczynią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić chrześcijanom przyszłość w ich ojczyźnie. Pragnie ich też zapewnić o solidarności Kościoła powszechnego i zastanowić się jak im można lepiej pomóc.

DEON.PL POLECA
Jednocześnie prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w wypowiedzi dla dziennika "Il Messagero" zauważył, że Kalifat Islamski nie powstał z dnia na dzień. Trzeba się zastanowić, od jak dawna tworzył się on w ukryciu, kto go wspierał i nic nie uczynił, aby przeszkodzić powstaniu tego tworu. Przypomina, że dżihadyści stosują terror, czy wręcz ludobójstwo nie tylko wobec chrześcijan, lecz także wszelkich znaczących mniejszości.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wyjazd kard. Filoniego do Iraku odłożony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.