Z parasolkami namawiają do modlitwy

Z parasolkami namawiają do modlitwy
(fot. xavipat / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0))
7 lat temu
Ks. Rafał Kowalski

Młode kobiety z różowymi parasolkami, które w centrum stolicy Dolnego Śląska zapraszają do odwiedzenia nocnego klubu zainspirowały wspólnoty katolickie, by również chwycić za parasolki.

Parasole są koloru niebieskiego. - To kolor maryjny - tłumaczą. Najczęściej można ich spotkać na wrocławskim rynku w czwartki. Około 20.00 spotykają się pod pręgierzem i po wspólnej modlitwie idą, by rozmawiać z przypadkowo spotkanymi na ulicach ludźmi o Bogu, wierze i życiu sakramentalnym.

- Kilka lat temu chcieliśmy w naszym mieście zainicjować akcję "Katolicy na ulicy", która miała być głoszeniem Dobrej Nowiny tam, gdzie toczy się życie mieszkańców - mówi Artur Skowron ze Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji św. Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Dodaje jednak, że pomysłu praktycznie nikt nie podchwycił. Wówczas Asia z tej samej szkoły nowej ewangelizacji zaproponowała, by wziąć parasole.

Poza niebieskim gadżetem ewangelizatorzy mają identyfikatory z informacją, iż są członkami Kościoła katolickiego. - Podchodzimy i grzecznie pytamy, czy możemy zadać religijne pytanie - opowiada A. Skowron. Sam rozpoczyna rozmowę od słów: "Czy pan/pani wie, że Bóg pana/panią kocha?". - Tak rozpoczyna się dialog, który staramy się zakończyć zaproszeniem do oddania życia Chrystusowi. Namawiamy także do uczestnictwa w rekolekcjach, włączenia się w życie konkretnych wspólnot, gdzie można wzrastać w wierze - opowiada pan Artur. Zaznacza przy tym, że najczęstszą reakcją ludzi jest zaskoczenie, że katolicy w ten sposób głoszą Ewangelię.

Najbliższe błękitne przedsięwzięcie 8 maja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Z parasolkami namawiają do modlitwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.