Z "selfie" powstanie obraz Jezusa Miłosiernego - pamiątka ŚDM

Z "selfie" powstanie obraz Jezusa Miłosiernego - pamiątka ŚDM
(fot shutterstock.com)
KAI / sz

Ze zdjęć selfie nadsyłanych z całego świata powstanie malowidło Jezusa Miłosiernego zmontowane za pomocą programu komputerowego. Obraz zostanie wirtualnie zaprezentowany 31 lipca, w rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Mozaikę tworzy młodzież z krakowskiej wspólnoty Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Poprzedni taki obraz powstał przed spotkaniem papieża Franciszka z młodzieżą w Krakowie. Wówczas internetowa akcja pt. "Wymaluj obraz" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Za pośrednictwem strony www.image2016.pl nadesłano 15. tys. zdjęć z całego świata, dzięki którym powstał kilkunastometrowy obraz. Malowidło zostało wydrukowane na płótnie i wyeksponowane w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

Większość fotografii napływała z zagranicy, m. in. z Hong Kongu, Australii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji. Fotografie nadesłali m. in. prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda, a także artyści, np. Muniek Staszczyk, członkowie Golec uOrkiestra i Darek Malejonek.

Organizatorzy postanowili kontynuować akcję w postaci drugiej edycji i stworzyć jeszcze większy obraz Jezusa Miłosiernego ''Jezu ufam Tobie''. Ze względu na duże zainteresowanie termin nadsyłania zdjęć przedłużono do 25 lipca br. - Kiedy tworzyliśmy pierwszy obraz naszym głównym przesłaniem było dotarcie do tych osób, które nie mogły przybyć na Światowe Dni Młodzieży. Chcieliśmy, aby poprzez tę akcję stali się częścią tego wielkiego wydarzenia - powiedział KAI Konrad Ciempka ze wspólnoty Chrystus w Starym Mieście.

DEON.PL POLECA

- Postanowiliśmy kontynuować nasz projekt, ponieważ mimo że oficjalnie termin nadsyłania zdjęć minął, ludzie z całego świata wciąż przysyłają nam zdjęcia. Obraz, który powstanie będzie stanowił formę podziękowania za Światowe Dni Młodzieży - podkreślił.

Obraz zostanie zaprezentowany 31 lipca 2017 r. w rocznicę ŚDM w Krakowie. Zdjęcia można przesyłać za pośrednictwem strony www.image2016.pl. Każdy uczestnik akcji będzie mógł odnaleźć się na obrazie wchodząc na stronę i wpisując swój adres mailowy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Z "selfie" powstanie obraz Jezusa Miłosiernego - pamiątka ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.