Zakończyło się postępowanie kanoniczne wobec ks. Dymera. Terlikowski: "bal na Titanicu trwa"

Zakończyło się postępowanie kanoniczne wobec ks. Dymera. Terlikowski: "bal na Titanicu trwa"
(fot. Januarybratek, CC BY-SA 4.0 // PAP/Jerzy Undro)
9 miesięcy temu
KAI / facebook.com / kk

Jak poinformował rzecznik archidiecezji gdańskiej 12 lutego zapadł wyrok w sprawie ks. Dymera. "Jednym słowem kpiny z ofiar trwają" - pisze Tomasz Terlikowski.

"Postępowanie kanoniczne wobec ks. Andrzeja Dymera zostało zamknięte pod koniec 2020. W dniu 12 lutego br. miała miejsce sesja wyrokowa. Treść i uzasadnienie wyroku zostaną w ciągu 14 dni przesłane do Kongregacji Nauki Wiary i do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Gdański Trybunał Metropolitalny nie upubliczni dokumentacji procesowej ks. Andrzeja Dymera i treści wydanego wyroku" – poinformował KAI ks. Maciej Kwiecień, rzecznik archidiecezji gdańskiej.

Sprawę wyroku na Facebooku skomentował Tomasz Terlikowski. Publicysta zauważa, że posiedzenie wyrokowe odbyło się w momencie, gdy już zapowiedziano dokument TVN "Najdłuższy proces Kościoła". 

"Jaki to wyrok? A tego nie wiadomo, bo jest on tajny i został wysłany do Kongregacji Nauki Wiary i archidiecezji szczecińskiej. Jednym słowem kpiny z ofiar trwają" - pisze publicysta.

"Już nawet - poza Prymasem - żadnemu z ważnych naszego Kościoła nie chce się udawać, że mu zależy. Ich milczenie jest dojmujące, tak jak żenujące zachowanie sądu metropolitarnego w Gdańsku, który przebudził się, gdy do drzwi zaczęły pukać media. Jeśli ktoś ma nadal nadzieję, że Kościół hierarchiczny w jakikolwiek sposób chce się rozliczyć, to powinien - po tym, co widzi - stracić tę nadzieję" - dodaje Terlikowski. "Bal na Titanicu trwa. I tylko ofiar coraz bardziej żal".

Całość wpisu:

Jest wyrok Sądu Metropolitalnego w Gdańsku w sprawie ks. Andrzeja Dymera. Posiedzenie odbyło się - uwaga, uwaga - w...

Opublikowany przez Tomasza Terlikowskiego Wtorek, 16 lutego 2021
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Zakończyło się postępowanie kanoniczne wobec ks. Dymera. Terlikowski: "bal na Titanicu trwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.