Zakonnica o oscarowym zwycięstwie kontrowersyjnego filmu: bardzo nas to cieszy

Zakonnica o oscarowym zwycięstwie kontrowersyjnego filmu: bardzo nas to cieszy
(fot. FilmFreeway / youtube.com)
asianews.it / kk

Zdaniem zakonnicy, która od lat dba o higienę kobiet, zwycięstwo filmu "to dla nas (...) bardzo dobra wiadomość". Nagrodzony film porusza temat tabu.

Oscar dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu powędrował w 2019 roku do irańsko-amerykańskiej reżyserki Rayki Zehtabchi za film "Period. End of Sentence".

"Bardzo nas to cieszy" - mówi siostra Liza Ignatius, ginekolożka ze Szpitala Najświętszej Maryi Panny w Sardhan w prowincji Uttar Pradesh.

Zdaniem zakonnicy, która od lat dba o higienę kobiet w indyjskich wsiach, zwycięstwo filmu "to dla nas, które służymy ubogim kobietom, bardzo dobra wiadomość. Wesprze ono nasze działania na rzecz higieny kobiet".

DEON.PL POLECA

"Moje pacjentki są bardzo biedne i pochodzą z wiosek. Stale organizujemy kursy i programy dotyczące spraw kobiecych, takich jak higiena osobista. Nasz szpital służy najuboższym z ubogich" - mówi siostra Liza.

Film opowiada o problemach siedmiu Hindusek pracujących w niewielkiej fabryce produktów higienicznych. Powszechnie ich praca jest uważana za niegodną ponieważ w licznych regionach Azji temat damskiej gospodarki hormonalnej i cyklu menstruacyjnego jest uważany za tabu.

Całość można znaleźć na Netflixie, który jest producentem filmu, a także poniżej:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Zakonnica o oscarowym zwycięstwie kontrowersyjnego filmu: bardzo nas to cieszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.