Letitia Wright podczas gali nagród BAFTA: jestem dzieckiem Bożym i nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie Bóg

Letitia Wright podczas gali nagród BAFTA: jestem dzieckiem Bożym i nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie Bóg
(fot. PAP/EPA/NIK HALLEN)

"Pan Bóg cię stworzył i jesteś kimś ważnym" - mówi odtwórczyni jednej z głównych ról w "Czarnej Panterze". Aktorka jeszcze niedawno mierzyła się z depresją.

Letitia Wright, 25-letnia angielska aktorka znana z nominowanej do Oscara "Czarnej Pantery", zdobyła nagrodę BAFTA w kategorii "Wschodząca Gwiazda". Swoje dwuminutowe przemówienie niemal w całości poświęciła Boguci temu w jaki sposób jej wiara pomogła w walce z depresją.

"Dziękuję! Sama siebie określam jako dziecko Boże i nie dostałabym się tutaj, gdyby nie Bóg. Kilka lat temu znajdowałam się w bardzo głębokiej depresji i dosłownie chciałam porzucić aktorstwo" - wspomina młoda aktorka.

Rok temu myślała, że nigdy nie wróci do aktorstwa. Wtedy usłyszała głos Boga >>

DEON.PL POLECA

"Jedynymi rzeczami, które mnie wyciągnęły z tego stanu był Bóg, moja wiara, moja rodzina i e-mail z BAFTA, który zaprosił mnie do uczestnictwa w Breakthrough Brits (program kariery dla przyszłych gwiazd kina - przyp. red.). Wtedy pomyślałam, że spróbuję jeszcze raz" - dodaje Laetitia, którą polscy widzowie znają głównie jako księżniczkę Shuri, czyli siostrę głównego bohatera "Czarnej Pantery".

Podkreśla, że ciągle nad sobą pracuje, ale otrzymując nagrodę dla nowych nadziei kina chciała "po prostu podziękować Bogu, rodzinie, współpracownikom (...), wszystkim, którzy powiedzieli mi «tak!» i dali mi szansę, zauważyli talent, którym obdarował mnie Bóg".

BAFTA: "Roma" najlepszym filmem, "Zimna wojna" bez nagrody >>

Aktorka skierowała również bardzo poruszające przesłanie wsparcia dla wszystkich osób, które zmagają się z cierpieniem:

"Zachęcam każdego, kto przechodzi przez trudny czas, komu ciąży coś na duszy, albo utracił swe światło... każdemu chcę przypomnieć - Pan Bóg cię stworzył i jesteś kimś ważnym. Ktoś z was może przechodzi przez depresję, przez trudny czas i przykleja sobie uśmiech do twarzy, a nikt tego nie widzi. Ale widzisz to ty i widzi to Bóg. Dlatego chcę dodać ci odwagi i powiedzieć, że Bóg cię kocha, więc pozwól, by twe życie zajaśniało"

- zakończyła przemówienie Letitia Wright.

BAFTA to nagrody potocznie określane jako "brytyjskie Oscary". Są przyznawane od 1948 roku, a ze względu na kalendarzową bliskość rozdania Oscarów wielu traktuje je jako "ostatnią próbę" przed rozdaniem nagród Akademii Filmowej. W tym roku najwięcej złotych masek BAFTA zdobyła "Faworyta" (7), zaś w kategorii Najlepszy Film wyróżniono "Romę" Alfonso Cuaróna.

"Roma", czyli świętość z sąsiedztwa >>

Redaktor i publicysta DEON.pl, pracuje nad doktoratem z metafizyki na UJ, współpracuje z Magazynem Kontakt, pisze również w "Tygodniku Powszechnym"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Letitia Wright podczas gali nagród BAFTA: jestem dzieckiem Bożym i nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie Bóg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.