Zakonnicy złapali złodzieja, który okradł trzy klasztorne skarbony

Zakonnicy złapali złodzieja, który okradł trzy klasztorne skarbony
(fot. depositphotos.com)
PAP / kk

Zakonnicy z krakowskiego Zwierzyńca złapali na gorącym uczynku 55-letniego złodzieja, który w klasztornym kościele obrabował trzy skarbony. Mężczyzna działał w recydywie, w związku z czym może mu grozić więcej niż 10 lat więzienia.

Według informacji przekazanych w czwartek przez rzecznika małopolskiej policji Sebastiana Glenia, do zdarzenia doszło 25 stycznia. W samo południe zakonnicy z krakowskiego Zwierzyńca zawiadomili policję o tym, że wewnątrz budynku jest obcy mężczyzna, który najprawdopodobniej okradł kościelne skarbonki.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, 55-latek został już zatrzymany przez braci zakonnych.

Policjanci ustalili, że intruz chwilę wcześniej z ogólnodostępnego holu włamał się do pomieszczeń zakonu, wyłamując zamek w drzwiach za pomocą dużego śrubokrętu. W ten sposób dostał się też do kościoła, gdzie obrabował trzy skarbony. Mężczyzna włamał się także do pokoju jednego z zakonników i, wykorzystując jego nieobecność, zabrał klucze do innych pomieszczeń - ale ich już nie zdążył splądrować.

DEON.PL POLECA

Policjanci po przeszukaniu mężczyzny zabezpieczyli dwa śrubokręty, metalowy wytrych, a także kilkadziesiąt złotych z obrabowanych skarbon. "Mężczyzna najpierw twierdził, że przyszedł w odwiedziny do jednego z braci, ale potem zmienił zdanie i przyznał się do popełnienia kradzieży z włamaniem, po czym został przewieziony na przesłuchanie do komisariatu" - wyjaśnił rzecznik policji.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nie było to pierwsze przestępstwo 55-latka. Od września ub.r. do 25 stycznia br. mężczyzna popełnił kilka kradzieży z włamaniem na łączną kwotę ponad 3,6 tys. zł, przywłaszczył sobie też cudzy portfel wraz z dokumentami.

Podejrzany usłyszał pięć zarzutów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10, jednak ze względu na to, że działał w recydywie, może dostać wyższą karę.

źródło: PAP / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Zakonnicy złapali złodzieja, który okradł trzy klasztorne skarbony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.