Zakopane: Msza za zaginionych himalaistów

KAI / slo

W intencji polskich himalaistów uznanych za zmarłych - Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy byli członkami polskiej wyprawy na Broad Peak zostanie odprawiona 16 marca Msza św. kościele św. Rodziny na Krupówkach w Zakopanem.

Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki podkreśla, że wyniku splotu wydarzeń i zaistniałych sytuacji Macieja Berbekę i Tomasza Kowalskiego można uznać za zmarłych.

- Biorąc pod uwagę czas jaki upłynął od ostatniego kontaktu, wysokość na której miało to miejsce, stan w jakim się już wtedy znajdowali, bieżące fatalne warunki pogodowe i wszystkie inne czynniki podjąłem decyzję o zakończeniu wyprawy - podkreśla w wypowiedziach prasowych Krzysztof Wielicki.

Maciej Berbeka pochodził z Zakopanego. W jego intencji oraz drugiego zaginionego zostanie odprawiona Msza Święta, którą zaplanowano na godz. 19 w Kościele Świętej Rodziny w Zakopanem przy Krupówkach.

DEON.PL POLECA

Specjalną modlitwą zmarłych, jak i ich rodziny otaczają ojcowie dominikanie z Wiktorówek. W sercu tatrzańskiego sanktuarium mieści się specjalny, symboliczny cmentarz ludzi gór.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zakopane: Msza za zaginionych himalaistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.