Zakopane. W poniedziałek 392. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Zakopane. W poniedziałek 392. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
PAP/ kb

Katecheza i synod biskupów o synodalności - to główne tematy Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w poniedziałek rozpocznie się w Zakopanem - poinformował sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński w komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe episkopatu.

Dwudniowe obrady odbędą się w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym "Księżówka" w Zakopanem.

392. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Bp Miziński powiedział, że głównym tematem 392. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski będzie katecheza, której trzydziestolecie obecności w szkole obchodziliśmy dwa lata temu. Wyjaśnił, że biskupi zajmą się kwestią relacji między nauczaniem religii w szkole, a katechezą parafialną. "Będziemy brać pod uwagę kwestię dotyczącą programu katechezy szkolnej oraz katechetów - zarówno osób duchownych, konsekrowanych, jak i świeckich" – zaznaczył sekretarz generalny KEP.

Kolejnym tematem będzie kwestia trwającego synodu biskupów o synodalności. "Abp Adrian Galbas, odpowiedzialny z ramienia Konferencji Episkopatu Polski za przebieg tej fazy procesu synodalnego Kościoła w Polsce, podzieli się z biskupami informacjami dotyczącymi przygotowania syntezy etapu diecezjalnego" – poinformował biskup Miziński.

DEON.PL POLECA

Powiedział, że w proces synodalny w Polsce zaangażowali się nie tylko księża i osoby życia konsekrowanego, ale także wierni świeccy.

Podczas zebrania plenarnego zostanie również przedstawione sprawozdanie z działalności Kościelnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, którego pierwsza kadencja właśnie się kończy.

Centralnym wydarzeniem liturgicznym będzie msza św. 6 czerwca o godz. 18.00 pod Wielką Krokwią, w miejscu gdzie 25 lat temu papież Jan Paweł II odprawił eucharystię w czasie swojej VI pielgrzymki do Polski

Drugiego dnia obrad, we wtorek biskupi będą modlić się w sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach w Zakopanem, kończąc w ten sposób w Kościele w Polsce "Rok Rodziny Amoris laetitia" ogłoszony przez papieża Franciszka.

"Będzie to dla nas moment naszej modlitwy w intencji nie tylko rodzin katolickich, ale rodzin polskich" – powiedział bp Miziński.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Zbigniew Marek SJ

Materiał stanowi pierwszą część pakietu z serii Drogi świadków Chrystusa. Tematyka pakietu dotyczy tożsamości młodego człowieka, jego wiary w Boga Trójjedynego oraz Kościół. Materiały zawierają m.in. informacje na temat sakramentów oraz prezentują sylwetki wielu świętych...

Skomentuj artykuł

Zakopane. W poniedziałek 392. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.