"Zależało mu tylko na tym, by zanieść ludziom Jezusa". Papież wspomniał o polskim zakonniku

"Zależało mu tylko na tym, by zanieść ludziom Jezusa". Papież wspomniał o polskim zakonniku
Fot. Archiwum Cezarego Jenty OP
2 miesiące temu
info.dominikanie / KAI / pk

Trzykrotnie, w słońcu i śnieżnej burzy, wyruszali i przemierzali ulice, błogosławiąc całe rodziny Najświętszym Sakramentem. O jednym z nich wspomniał papież, dając go za przykład.

W sobotę 28 marca 2020 r., w porannej homilii wygłoszonej w Domu św. Marty, papież Franciszek najprawdopodobniej wspomniał o polskim dominikaninie, Cezarym Jencie OP z Klasztoru NMP Królowej Polski w Ustroniu-Hermanicach.

Ojciec Święty w czasie kazania powiedział, że „jest wielu kapłanów i sióstr zakonnych, którzy w dobie pandemii koronawirusa z pełnym oddaniem służą ludowi Bożemu, tak jak pewien proboszcz, który nie zważając na przeszkody szedł z Najświętszym Sakramentem przez wioski, aby błogosławić wiernych” – informuje portal info.dominikanie.

„Pomyślmy też dzisiaj o wielu dzielnych mężczyznach i kobietach przeznaczonych na służbę Bogu, którzy spieszą służyć ludowi; o wielu kapłanach, którzy nie odłączają się od ludu. Przedwczoraj otrzymałem zdjęcie księdza, proboszcza z gór, z wielu małych wiosek, z miejsca, gdzie pada śnieg, a w śniegu niósł monstrancję do małych wiosek, by udzielić błogosławieństwa. Nie przejmował się śniegiem, nie przejmował się pieczeniem, jakie odczuwał w rękach z powodu mrozu. Dotykając metalu monstrancji zależało mu tylko na tym, by zanieść ludziom Jezusa” – powiedział Ojciec Święty.

Cezary Jenta OP to przełożony domu i proboszcz dominikańskiej parafii w Ustroniu-Hermanicach, który błogosławił Najświętszym Sakramentem swoich parafian. Przedtem apelował: „Zostańcie w domach. Jeżeli chcecie, podejdźcie do okien i przyjmijcie błogosławieństwo. Niech ono umocni w nas wiarę w Jego obecność pośród nas w każdym doświadczeniu, które teraz przeżywamy”.

Cezary Jenta OP z Markiem Domeradzkim OP trzykrotnie przed południem, w słońcu i śnieżnej zadymce, wyruszali i przemierzali hermanickie ulice, błogosławiąc całe rodziny Najświętszym Sakramentem.

Także w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie dwóch kapłanów wyjechało samochodami, by błogosławić wiernych czekających przy oknach i domach w bezpiecznej odległości. Proboszcz ks. Piotr Konieczny wyjaśnił, że spotkanie z Panem Jezusem Eucharystycznym nastąpiło podczas odmawianej w domach o godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia. Kapłan poprosił wiernych, by podczas błogosławieństwa stanęli w oknie lub drzwiach, ale nie gromadzili się przed domami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
19,74 zł
32,89 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

"Zależało mu tylko na tym, by zanieść ludziom Jezusa". Papież wspomniał o polskim zakonniku
Komentarze (1)
adam bloj
adam bloj
3 kwietnia 2020, 19:10
brawo ksieza z Cieszyna !!!!!skrzyknijcie sie ci dobrzy ksieza ktorzy nie szczedza pieniedzy moze Rydzyk odda troche kopert z corocznego spodkania milosnikow radia maryja!!!!!na jakis szpital w Toruniu i w walce o starszy elektorat ktory jest tak cenny finansowo bo nie z milosierdzia dla tadzia!!!

Skomentuj artykuł

"Zależało mu tylko na tym, by zanieść ludziom Jezusa". Papież wspomniał o polskim zakonniku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.