Zamach na podróżnych w Sudanie Południowym. Jedna z ofiar to zakonnica

Zamach na podróżnych w Sudanie Południowym. Jedna z ofiar to zakonnica
Fot. Depositphotos
KAI / tk

Siostra Mary Abbud jest jedną z ofiar zbrojnego napadu na podróżnych jadących na drodze Nimule-Dżuba w Sudanie Południowym.  Wracali z uroczystości stulecia parafii w Loa. Całkowita liczba rannych nie jest jeszcze potwierdzona.

68-letnia siostra Mary Abbud to jedna z ofiar wczorajszego napadu na pojazdy osobowe na drodze głównej Nimule-Dżuba poinformowało południowo sudańskie Radio Eye.

Uzbrojeni mężczyźni ostrzelali autobus i furgonetkę które jechały jeden za drugim, których pasażerowie wracali do stołecznej Dżuby z uroczystości stulecia parafii Matki Bożej Wniebowziętej w Loa. Naoczni świadkowie twierdzą, że w tym samym ataku zastrzelono dwóch mężczyzn w mundurach. Niepotwierdzona jest liczba osób, które odniosły rany.

Władze kraju ścigają przestępców

Władze zapewniają, że siły bezpieczeństwa ścigają napastników. Niektórzy podejrzani zostali podobno aresztowani. Na początku bieżącego roku armia poinformowała, że rozmieściła więcej żołnierzy wzdłuż drogi Dżuba-Nimule. Przywrócono eskortę bezpieczeństwa dla pojazdów osobowych. Uważa się jednak, że większość zmotoryzowanych woli jeździć na własną rękę.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

Zamach na podróżnych w Sudanie Południowym. Jedna z ofiar to zakonnica
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.