"Zamachy nie są bezpośrednio związane z procesem migracji"

"Zamachy nie są bezpośrednio związane z procesem migracji"
(fot. youtube.com)
KAI / kw

- Te tak dramatyczne wydarzenia obnażają bardzo poważny brak i pustkę kulturową, jakie stworzyła nasza Europa: pustkę ideałów, prawdziwych, wyższych wartości, które nadają sens życiu ludzi, nie pozwalając im się poddać wpływom podłych, okrutnych i barbarzyńskich ideologii - tymi słowami kard. Angelo Bagnasco skomentował zamachy terrorystyczne, do jakich doszło dzisiaj w Brukseli. Ich tragiczny bilans wynosi już 34 zabitych i ponad 200 rannych.

Zdaniem przewodniczącego Włoskiej Konferencji Biskupiej Europa powinna poważnie zastanowić się nad tymi tragicznymi wydarzeniami, które zdają się nie mieć końca. Zastanowić nie tylko, gdy chodzi o obronę i zapobieganie, ale także w odniesieniu do kultury.

Według metropolity Genui, terroryzm "rzuca wyzwanie całej zachodniej cywilizacji, która musi podjąć refleksję nad swym stosunkiem do innych kultur i cywilizacji". Europa bowiem "nie jest centrum świata" i powinna zrewidować swój sposób życia z moralnego i duchowego punktu widzenia. Bez "mocnego wkładu prawdziwych wartości, dobra materialne nie mają żadnego znaczenia, co inne kultury z zewnątrz Europy wyczuwają, a nawet reagują na to w sposób niedopuszczalny i barbarzyński".

- Nie uważam, by te tak groźne wydarzenia były bezpośrednio związane z procesem migracji. Bo jeśli spojrzymy na napływ tych biednych ludzi, głodnych, zrozpaczonych, niepewnych jutra i przestraszonych, to wydaje mi się że jest to inna "bajka". Z pewnością jednak Europa musi być w najwyższym stopniu czujna - przestrzegł kard. Bagnasco.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Zamachy nie są bezpośrednio związane z procesem migracji"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.