"Zamiast kąsać świat, nieść Ewangelię nadziei"

8 lat temu
KAI / slo

Nikt nam nie uwierzy z tego powodu, że kogoś zaatakujemy, uderzymy w kogoś, że wykażemy rację według prawa - przestrzegał bp Edward Dajczak podczas spotkania Forum Charyzmatycznego w Koszalinie. Wskazywał na wartość pokory i uległości wobec Boga, zachęcając jednocześnie by zamiast kąsać świat, nieść mu Ewangelię nadziei.

Zorganizowanemu przez Szkołę Nowej Ewangelizacji i Odnowę w Duchu Świętym Forum przyświecało hasło "Abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha".

W dwudniowym spotkaniu - 3 i 4 listopada - w Hali Gwardii wzięło udział blisko 700 osób, głównie z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - To ludzie, którzy wchodzą głębiej, szukają formacji, wskazówek do pracy nad sobą. Nie ściągnęło ich tu żadne nazwisko znanego charyzmatyka. Przyjechali, że posłuchać Słowa i pójść za nim - mówi ks. Rafał Jarosiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Forum ma wyposażyć ich w narzędzia, które pomogą w realizowaniu działań ewangelizacyjnych we wspólnotach. - My siejemy, ale chcemy też podpowiadać, jak wykorzystać późniejsze owoce w swojej wspólnocie. Za decyzją o pójściu za Jezusem stoi konkretne zobowiązanie, któremu trzeba być wiernym, konsekwentnym - dodaje duszpasterz.

Wskazując uczestnikom spotkania kierunki działania, bp Edward Dajczak podkreślał wartość pokory i uległości wobec Boga. Zauważał zarazem, że smutek i poczucie opuszczenia to stan uczniów, którzy nie są napełnieni Duchem Świętym. - Pustoszeją wówczas kościoły i wtedy tylko jeden krok od duchowego paraliżu. Zaczynamy kąsać świat, zamiast nieść mu Ewangelię nadziei. Nikt nam nie uwierzy z tego powodu, że kogoś zaatakujemy, uderzymy w kogoś, że wykażemy rację według prawa - argumentował hierarcha.

Dodał także, że Kościół może zadziwiać tylko wtedy, kiedy przezwycięży anonimowość, smutek, marazm, kiedy pozwoli działać Duchowi Świętemu.

Gośćmi Forum byli także o. Jan Kruczyński z ze szczecińskiego Centrum Nowej Ewangelizacji oraz ewangelizatorzy Jan Budziaszek, Paweł Skrzek i Anna Saj.

Uczestnicy Forum jako pierwsi dowiedzieli się o planach przyszłorocznej wielkiej akcji ewangelizacyjnej. Obejmie ona na początku września trzy największe miasta diecezji: Koszalin, Słupsk i Piłę. Bp Edward Dajczak zdradził, że gościem ewangelizacji będą o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu. Poprosił także o modlitwę w intencji planowanego dzieła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Zamiast kąsać świat, nieść Ewangelię nadziei"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.