Zamordowano księdza i pięciu wiernych. Papież modli się za ofiary

Zamordowano księdza i pięciu wiernych. Papież modli się za ofiary
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

Ojciec Święty wyraził ubolewanie z powodu wczorajszego ataku komanda fundamentalistów islamskich na kościół w Dablo w Burkina Faso, podczas którego zamordowali oni kapłana i pięcioro wiernych, a następnie podpalili świątynię.

Tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti ogłosił tweet, w którym Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie za ofiary, ich rodziny i całą wspólnotę chrześcijańską w Burkina Faso.

Wczoraj o 9 rano, po rozpoczęciu Mszy św. w parafii pw. błogosławionego Izydora Bakanji w Dablo, na północy kraju komando 20 dżihadystów, przybyło na motocyklach, otoczyło kościół. Ich celem był 34-letni ksiądz Siméon Yampa odpowiedzialny w swojej diecezji za dialog międzyreligijny. Starał się uciec, ale terroryści dogonili go i zastrzelili.

Potem, po powrocie do kościoła kazali wiernym położyć się na ziemi, wybrali pięciu z nich i też zabili. Następnie podpalili kościół i pobliskie sklepy i bar, zaatakowali ambulatorium i podpalili te obiekty. Od początku roku 2015 Państwo Islamskie w strefie Sahelu zamordowało w samym Burkina Faso 350 osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Zamordowano księdza i pięciu wiernych. Papież modli się za ofiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.