Zapisz swoją parafię na Noc Konfesjonałów

Zapisz swoją parafię na Noc Konfesjonałów
(fot. nockonfesjonalow.pl)
5 lat temu
nockonfesjonalow.pl / kw

Już po raz siódmy rozpoczęły się zapisy kościołów do ogólnopolskiej akcji akcji Noc Konfesjonałów, tym razem pod hasłem: "Światło Miłosierdzia".

Pierwsza jej edycja zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydarzenie to polega na zorganizowaniu sakramentu spowiedzi św. co najmniej do północy w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta Wielkiej Nocy.

Inicjatywa ma charakter reewaneglizacyjny i skierowana jest przede wszystkim do osób oddalonych od regularnego życia duszpasterskiego, które często nie uczestniczą w parafialnych rekolekcjach i innych formach duchowej formacji. Noc Konfesjonałów stara się być wyrazem miłosiernego wyczekiwania na każdego, kto pragnie powrócić z wygnania grzechu.

Organizowana inicjatywa z roku na rok zyskuje coraz większą grupę zwolenników, czego wyrazem jest duża liczba uczestniczących w spowiedzi oraz czuwaniu wiernych, a także rosnąca liczba parafii zgłaszających chęć wzięcia udziału w akcji. Wydarzenie to zyskało również poparcie Papieża Franciszka, który słysząc o Nocy Konfesjonałów podczas wizyty "ad limina" polskich biskupów, poprosił aby na całym świecie przeprowadzić podobną akcję.

W odpowiedzi na tę prośbę Papieża od dwóch lat, także w wielu parafiach naszego kraju, orgaznizowana jest przed IV Niedzielą Wielkiego Postu  inicjatywa "24 godziny dla Pana". Obie wspólnie starają się działać dla poszerzania grona osób, do których skierowane jest zaproszenie do duchowego przeżycia Wielkiej Nocy.

Zapraszamy wszystkie chętne parafie do współtworzenia akcji. By wziąć w niej udział, wystarczy przeprowadzić nocną spowiedź w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek co najmniej do północy oraz zarejestrować kościół w serwisie Nockonfesjonalow.pl. Serwis internetowy akcji oraz aplikacja na smartfowy umożliwiają szybkie znalezienie najbliższego kościoła akcji wraz z wyznaczeniem trasy do wybranej światyni.

Dodatkowe informacje oraz możliwość zgłoszenia parafii do akcji -  pod numerem telefonu: 507 025 845 lub kontakt@nockonfesjonalow.pl oraz w portalu nockonfesjonalow.pl

ks.dr Grzegorz Adamski
Koordynator Nocy Konfesjonałów

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zapisz swoją parafię na Noc Konfesjonałów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.