Zapowiedź przyszłotygodniowego Zebrania Konferencji Episkopatu Polski

Zapowiedź przyszłotygodniowego Zebrania Konferencji Episkopatu Polski
Fot. LOTTI FABIO / depositphotos.com
KAI / jk

W dniach 13-14 marca w Warszawie odbędzie się 394. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. W komunikacie, jaki opublikowało Biuro Prasowe Episkopatu zapowiedziano główne tematy, jakie podczas swych obrad poruszą biskupi.

„Podczas Zebrania Plenarnego abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, oraz abp Adrian Galbas SAC, koordynator w Kościele w Polsce Synodu o synodalności, złożą biskupom relację z kontynentalnego zgromadzenia synodalnego, które odbyło się w dniach 5-12 lutego w Pradze” – zaznaczył ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Rzecznik KEP dodał, że biskupi będą również dyskutować nad syntezą krajową procesu synodalnego. „To bardzo ciekawy i bogaty dokument, który może być inspiracją duszpasterską dla poszczególnych diecezji w Polsce, dlatego warto nad nim dyskutować. Został on także przesłany do Sekretariatu Synodu w Rzymie i stanowił punkt odniesienia dla polskiej delegacji podczas zgromadzenia w Pradze. Biskupi będą mogli zatem spojrzeć na tę syntezę w perspektywie przedstawionych w Pradze różnych syntez krajowych, które powstały w krajach o często odmiennych od naszego środowiskach religijno-kulturowych” – powiedział ks. Gęsiak.

„Kolejnym ważnym tematem, który podjęty zostanie podczas Zebrania Plenarnego, będzie beatyfikacja Rodziny Ulmów. Abp Adam Szal, metropolita przemyski, przedstawi plan przygotowań do tej uroczystości, która odbędzie się 10 września w Markowej, na terenie archidiecezji przemyskiej, czyli tam, gdzie doszło do męczeńskiej śmierci Ulmów” – zwrócił uwagę Rzecznik Episkopatu.

394. Zebranie Plenarne KEP połączone będzie z obchodami 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. „13 marca po południu biskupi udadzą się do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie będą celebrować Mszę św. z okazji 10-lecia pontyfikatu Ojca Świętego. Eucharystii przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio” – zaznaczył ks. Gęsiak.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Książki abp. Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto, przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem bliskości i miłości Boga. Pokazuje, że Biblia bardzo...

Skomentuj artykuł

Zapowiedź przyszłotygodniowego Zebrania Konferencji Episkopatu Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.