Zaproszenie na niezwykły koncert różańcowy

Zaproszenie na niezwykły koncert różańcowy
Fot. James Coleman / Unsplash
Informacja prasowa

Projekt powstał z potrzeby głębszego przeżywania i odkrycia na nowo jednej z najbardziej znanych modlitw Kościoła.

Różaniec śpiewany LIVE to cykl koncertów, podczas których wykonywane będą 4 aranżacje muzyczne modlitwy różańcowej skomponowane przez Mateusza Banasiuka. Projekt powstał z potrzeby głębszego przeżywania i odkrycia na nowo jednej z najbardziej znanych modlitw Kościoła. Zaproponowany przez nas kształt wydarzenia to nabożeństwa różańcowe w formie koncertów, podczas których aranżacja muzyczna przeniesie nas w opowieść zawartą w rozważanej tajemnicy. W trakcie modlitwy będą  prowadzone rozważania przygotowane przez o. Romana Groszewskiego SJ mające na celu głębsze zanurzenie się w historie związane z poszczególnymi tajemnicami.

Aranżacje czterech części różańca odpowiadają ich duchowemu charakterowi oraz uczuciom, które mogą towarzyszyć nam w modlitwie. Tak jak rozważając kolejne momenty z życia Jezusa odczuwamy różne emocje, tak ich muzyczne interpretacje są odmienne w swoim charakterze. Muzyczna opowieść o danej tajemnicy nieprzypadkowo jest snuta w konkretnym stylu muzycznym. W związku z taką formułą aranżacji do ich wykonania zaprosiliśmy profesjonalnych muzyków z różnych warszawskich ośrodków artystycznych. Grupy wykonawców zaangażowanych w projekt zostały dobrane w taki sposób, żeby ich muzyczna specjalizacja pozwoliła im na naturalne wejście w charakter “opowiadanej” przez nich części różańca.

DEON.PL POLECA
Różaniec śpiewany LIVE został nagrany i opublikowany w serwisie Modlitwa w drodze. Materiały do obejrzenia i posłuchania znajdują się pod linkiem.

Koncerty będą odbywały się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61 w dniach 28-31 października 2019 r., codziennie o godzinie 19:00.

DEON.PL POLECA

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku. Organizatorzy proszą również o wsparcie przez stronę Katolik Wspiera.

RS_wydarzenie_fb_tlo_ogolne.jpg [148.29 KB]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zaproszenie na niezwykły koncert różańcowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.