Zbieraj z nami na dom s. Chmielewskiej w Krakowie!

Zbieraj z nami na dom s. Chmielewskiej w Krakowie!
(fot. szhutterstock.com / sz / Szpunt)
DEON.pl / sz

Zamiast odmawiać sobie słodyczy w adwencie lepiej tam idź i zjedz ciastko. Zrobisz tym więcej dobrego niż smutną miną na cukrowym detoksie.

Jeden znany rekolekcjonista powiedział kiedyś "żryj te cukierki, ale przebaczaj". I jest to święta prawda. W ramach postów rezygnujemy najczęściej z najprostszych rzeczy. Zderzenie z rzeczywistością bez uspokajających właściwości cukru bywa drastyczne. Adwent nie jest okresem dietetycznym w Kościele. Dlatego przyjdź na "Ciacho za ciacho" i zamiast ograniczać, pomnażaj: radość, dobro i życzliwość. Tego dnia wstrzemięźliwość nie obowiązuje - mamy z samego nieba dyspensę od przybierania dodatkowych kilogramów!

DEON.PL POLECA
Akcja "Ciacho za ciacho|" jest kultowym kiermaszem ciast i książek, który odbywa się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Organizuje ją "Szpunt" i DA Beczka. Najbliższa akcja odbędzie się 17 grudnia. Chodźże na krużganki!

DEON.PL POLECA

Zbieraj z nami na dom s. Chmielewskiej w Krakowie! - zdjęcie w treści artykułu

Dochód z tej edycji, zostanie w całości przekazany Wspólnocie Chleb Życia oraz będzie wykorzystany na budowę domu dla osób niepełnosprawnych i chorych na krakowskich Bronowicach.

Wszyscy znamy charyzmatyczną zakonnicę Małgorzatę Chmielewską. To prawdziwa katolicka fundamentalistka z wielkim marzeniem. Chciałaby Polski, "w której posuwamy się na ławce, żeby zrobić miejsce przybyszowi i odziewamy nagiego i karmimy głodnego, nie pytając wprzód o rasę czy wyznanie lub jego brak. Polski, w której każdy człowiek będzie traktowany z szacunkiem przez innych "każdych człowieków". W której dzieci, starzy, chorzy i niepełnosprawni mają pierwszeństwo. Polski, w której obcy nie jest obcy, a wszyscy się do siebie uśmiechają /nawet kierowcy/, bo nikt się nikogo nie boi". Pomóżmy jej spełnić chociaż częściowo to marzenie. Napełnijmy swoje brzuchy i innych. Potraficie jej odmówić?

Dołącz do wydarzenia na facebooku>>

Podczas akcji "Ciacho za Ciacho" krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać zapachem niezwykłych ciast. Na gofry poleją się dziesiątki różnych polew, a na zmarzluchów czekają mocno rozgrzewające herbaty. Wypieki będą nie tylko domowe, ale również od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. A co najlepiej pasuje do takich smakołyków w zimowe popołudnie? Oczywiście dobra książka. Nie zabraknie prawdziwych rarytasów dla pochłaniaczy literatury. Znajdą się też ręcznie robione ozdoby. Jednym słowem prawdziwy świąteczny kiermasz.

Skusisz się? My będziemy tam na pewno :)

Jeśli chcesz wesprzeć dzieło siostry Małgorzaty Chmielewskiej - Wspólnoty "Chleb Życia", możesz dokonać wpłaty na konto: 73 8004 0002 2001 0000 1270 0001.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Zbieraj z nami na dom s. Chmielewskiej w Krakowie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.