ZEA. Komitet chrześcijańsko-muzułmański zaniepokojony sytuacją w Afganistanie

ZEA. Komitet chrześcijańsko-muzułmański zaniepokojony sytuacją w Afganistanie
(Fot. pl.depositphotos.com)
2 miesiące temu
KAI/dm

Wysoki Komitet Chrześcijańsko-Muzułmański ds. Ludzkiego Braterstwa, którego jednym z inicjatorów był Franciszek, przypomniał wspólnocie międzynarodowej o „humanitarnej odpowiedzialności wobec narodu afgańskiego”. Wezwano do ochrony praw człowieka i ludzkich godności”, w tym zwłaszcza o ochronę praw kobiet w Afganistanie.

Jak podano w oświadczeniu z 20 sierpnia, Komitet „z wielką troską śledzi sytuację w Afganistanie”, głównie w związku z pogłębiającym się tam kryzysem humanitarnym.

Nowe władze tego kraju wezwano do „poszanowania różnorodności etnicznej, językowej i religijnej w społeczeństwie afgańskim, bez spychania którejś z tych grup na margines, a także do zapewnienia równości wszystkich ludzi”.

Wysoki Komitet ds. Ludzkiego Braterstwa jest jednym z owoców wizyty papieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 3-5 lutego 2019 roku.

W Abu Zabi Ojciec Święty i wielki imam Uniwersytetu al-Azhar w Kairze Ahmad Al-Tayyeb podpisali wówczas wspólny „Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”, który wcześniej przygotowywali ponad 1,5 roku. Celem Komitetu, który powstał formalnie 19 sierpnia 2019, jest wcielanie w życie postanowień tego dokumentu i „inspirowanie wszystkich ludzi do życia wartościami ludzkiego braterstwa”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

ZEA. Komitet chrześcijańsko-muzułmański zaniepokojony sytuacją w Afganistanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.