Zebrali 750 tys. zł. Wierni diecezji opolskiej hojnie pomagają potrzebującym

Zebrali 750 tys. zł. Wierni diecezji opolskiej hojnie pomagają potrzebującym
Fot. Depositpotos.com
KAI/mł

450 tys. zł dla poszkodowanych przez powódź w Niemczech i 300 tys. zł na pomoc uchodźcom z Afganistanu - to efekt dwóch zbiórek przeprowadzonych w diecezji opolskiej.

"Przekazane przez Was sumy należą do największych w kraju." -  podsumował zbiórkę bp Andrzej Czaja. 

"Pragnę Wam serdecznie podziękować za świadectwo chrześcijańskiego humanizmu, który uznaje w każdym człowieku obraz Boży i pragnie wspierać go w realizacji życia odpowiadającego tej godności. Wasza troska o bliźniego, w swej czystej i bezinteresownej postaci, jest najlepszym świadectwem o Bogu, który jest miłością (por. 1 J 4,8). Za umacnianie tego przekonania w Kościele i w świecie, także w świadomości wyznawców innych religii, wyrażam Wam wdzięczność i z serca błogosławię." - napisał w liście do swoich diecezjan opolski ordynariusz. 

Opublikowany w ostatnią środę, 22 września list był podziękowaniem za hojną odpowiedź mieszkańców diecezji opolskiej na dwie prośby o wsparcie "bliźnich, którzy cierpią w różnych zakątkach ziemi".

"25 lipca br. prosiłem Was o zbiórkę pieniędzy dla osób poszkodowanych przez powodzie w całej Europie, głównie w Niemczech. Na ten cel przekazaliście kwotę 450 tys. złotych. 5 września br. wezwałem Was do udzielenia pomocy uchodźcom z Afganistanu, zwłaszcza tym, którzy przybyli do Polski. Wasza wrażliwość zaowocowała kwotą 300 tys. złotych." - podsumował biskup.

Istniejąca od 1972 roku diecezja opolska gromadzi ok. 800 tys. ochrzczonych w niemal 400 parafiach. 

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Notes stanowi narzędzie, które służy pomocy w czytaniu i rozważaniu Ewangelii według św. Jana, celem wejścia w relację z Tym, który jest obecny w Ewangelii, z Żywym Słowem - Jezusem Chrystusem.

Oprócz Ewangelii, podzielonej na...

Skomentuj artykuł

Zebrali 750 tys. zł. Wierni diecezji opolskiej hojnie pomagają potrzebującym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.