ONZ: Afganistanowi grozi brak żywności

ONZ: Afganistanowi grozi brak żywności
fot. PAP/EPA/STRINGER
1 miesiąc temu
PAP / ml

Afganistan stoi w obliczu załamania podstawowych usług publicznych i braku żywności - oświadczyło we wtorek Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA).

Rzecznik OCHA Jens Laerke powiedział podczas briefingu w Genewie, że miliony Afgańczyków potrzebują pomocy zdrowotnej oraz żywnościowej. Apelował do darczyńców o przekazanie ok. 600 mln dolarów na zaspokojenie potrzeb 11 mln ludzi, którzy są bezbronni wobec groźby suszy i głodu.

"Podstawowe usługi w Afganistanie załamują się, a żywność i inne środki ratujące życie wkrótce się wyczerpią. Wzywamy międzynarodowych darczyńców do szybkiej i hojnej odpowiedzi na ten apel" - oświadczył Laerke.

W ciągu tego roku ponad pół miliona Afgańczyków musiało opuścić swoje domy i przenieść się na inne miejsce w kraju. Nastąpiło to z powodu talibów, którzy odkąd wojska państw zachodnich zaczęły się wycofywać z Afganistanu, przejmowali kontrolę nad większością terytorium kraju, czego kulminacją było zajęcie Kabulu, 15 sierpnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

ONZ: Afganistanowi grozi brak żywności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.