"Żeby tata przestał pić". 3 tysiące dzieci z całej Polski przysłało listy do św. Józefa

"Żeby tata przestał pić". 3 tysiące dzieci z całej Polski przysłało listy do św. Józefa
(obr. Guido Reni)
PAP / kw

"Żeby tata znalazł pracę, żeby mama się mniej denerwowała, żeby biedni ludzie znaleźli domy" - to niektóre z próśb dzieci zanoszonych za pośrednictwem św. Józefa.

Napisały je w listach do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; do świątyni przyszło blisko 3 tys. listów z 250 parafii w całej Polsce.

Akcja odbywa się w ramach trwającego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego. Listy pisały dzieci uczestniczące w roratach dotyczących św. Józefa, organizowanych przez magazyn katolicki Mały Gość Niedzielny.

"Żeby tata znalazł pracę, żeby mama się mniej denerwowała, żeby biedni ludzie znaleźli domy i jedzenie, żeby ludzie, którzy są źli się nawrócili, żeby babcia znalazła dobrego lekarza, żeby tata przestał pić alkohol, żebym osiągnął dobre wyniki w piłce nożnej" - odczytał  fragmenty listów dzieci kustosz Sanktuarium św. Józefa ks. dr prałat Jacek Plota.

Duchowny podkreślił, że prośby niektórych dzieci są "bardzo ujmujące i wzruszające. Widać, że wypływają z głębi serca i przeżytych doświadczeń" - powiedział.

"Wszystkie listy złożone są na ołtarzu w kaplicy cudownego obrazu Św. Rodziny i są powierzane Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa podczas środowych mszy i w pierwsze czwartki stycznia, lutego i marca. Żeby dzieci miały pewność, że ich słowa dotarły na miejsce i zostały przedstawione św. Józefowi, nasz sekretariat wysyła informacje zwrotne do wszystkich parafii. Na każdy list odpisujemy zapraszając do wzięcia udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce dzieci do św. Józefa, która odbędzie się w sobotę 20 stycznia" - powiedział ks. Plota i dodał, że jest to pierwsze takie ogólnopolskie wydarzenie.

Sanktuarium spodziewa się kilkuset najmłodszych. Wydarzenie rozpocznie się o 11:00.

Z okazji Nadzwyczajnego Roku św. Józefa w Kaliszu wydana została również książeczka ilustrowana dla dzieci, powiadająca historię cudownego obrazu.

Papież Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jego inauguracja odbyła się 2 grudnia 2017 r. i potrwa do 6 stycznia 2019 r., czyli święta Objawienia Pańskiego. W tym czasie wierni przybywający do kaliskiej bazyliki będą mogli uzyskać także odpust zupełny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Żeby tata przestał pić". 3 tysiące dzieci z całej Polski przysłało listy do św. Józefa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.