Zgromadzenie Matki Teresy może być finansowane z zagranicy. Rząd zmienił decyzję

Zgromadzenie Matki Teresy może być finansowane z zagranicy. Rząd zmienił decyzję
fot. Depositphotos
PAP / pk

Rząd Indii zezwolił na odnowienie licencji na zagraniczne finansowanie dla Misjonarek Miłości, zgromadzenia zakonnego założonego przez Matkę Teresę - podaje w sobotę serwis BBC. Finansowanie to zostało zablokowane w Boże Narodzenie.

Indyjska agencja informacyjna ANI przekazała, że licencja została odnowiona 7 stycznia po przekazaniu "wymaganych dokumentów do odpowiedniego departamentu".

DEON.PL POLECA
Licencja na finansowanie została odnowiona

Aby móc otrzymywać finansowanie z zagranicy, fundacje charytatywne i organizacje non profit muszą być zarejestrowane zgodnie z ustawą o regulacji wpływów zagranicznych (FCRA).

- Licencja FCRA została odnowiona - potwierdziła agencji AFP dawna bliska współpracowniczka Matki Teresy i autorka jej biografii, Sunita Kumar.

DEON.PL POLECA

Kontrowersyjna decyzja wydana w Boże Narodzenie

W Boże Narodzenie indyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych oświadczyło, że licencja na finansowanie zagraniczne dla Misjonarek Miłości nie została odnowiona ze względu na "niekorzystne doniesienia". Indyjscy konserwatyści od dawna zarzucają zgromadzeniu zakonnemu Matki Teresy, że wykorzystuje swoją działalność charytatywną do nawracania ludności na chrześcijaństwo. Zakonnice odrzucają te oskarżenia.

Rząd premiera Narendry Modiego stara się ograniczyć finansowanie fundacji charytatywnych i innych organizacji pozarządowych z zagranicy - przypomina BBC. W zeszłym roku w wyniku obostrzeń zamrożono konta bankowe należące do organizacji Greenpeace i Amnesty International.

Większość mieszkańców Indii to hindusi, jednak w kraju żyje także 24 mln chrześcijan, stanowiących 2 proc. jego populacji.

 

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Renzo Allegri

O mnie nie ma co mówić. Jestem tylko biedną siostrą, taką jak inne. Jezus kocha ubogich. Są Jego umiłowanymi dziećmi. Trzeba rozmawiać więc z nimi, nie ze mną. Ja nic nie znaczę.

Moja misja była...

Skomentuj artykuł

Zgromadzenie Matki Teresy może być finansowane z zagranicy. Rząd zmienił decyzję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.