Ziemia Święta: Rok Życia Konsekrowanego

Ziemia Święta: Rok Życia Konsekrowanego
(fot. Erminig Gwenn / Foter / CC BY-NC-ND)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptsj

Przesłanie do członków zakonów, zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń życia apostolskiego posługujących w ziemskiej Ojczyźnie Jezusa skierowali katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej. Wystosowali je z okazji rozpoczynającego się Roku Życia Konsekrowanego.

Ordynariusze wyrażają wdzięczność za obecność i modlitwę 274 członków wspólnot kontemplacyjnych, jak również za posługę blisko 1600 zakonników i zakonnic zaangażowanych w duszpasterstwie parafialnym i szkołach. Dziękują za obecność, ale także za miłość i wierność względem Kościoła Matki. Podkreślają, że to właśnie dzięki tej miłości wspieranej darami Ducha osoby konsekrowane owocnie pracują w Ziemi Świętej, potrafią sprostać kolejnym wyzwaniom i szukają nowych sposobów pomocy lokalnemu Kościołowi. Hierarchowie zwracają się do wszystkich osób konsekrowanych, by z wdzięcznością spojrzeli na przeszłość, objęli przyszłość z nadzieją, a co najważniejsze, żyli teraźniejszością z poświęceniem. Tylko bowiem takie podejście jest w stanie przemienić region Bliskiego Wschodu gdzie często panuje nienawiść.

Program Roku Życia Konsekrowanego w Ziemi Świętej jest bardzo bogaty. Obejmuje między innymi celebracje jubileuszy zakonnych, dni modlitwy kontemplacyjnej, kursy formacji biblijnej i konferencje.

Uroczyste rozpoczęcie obchodów miało miejsce w Nazarecie, Betlejem, Ammanie i na Cyprze. 30 listopada Mszy w kościele św. Katarzyny przy grocie Narodzenia w Betlejem przewodniczył kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa. Uroczystości w Betlejem zbiegły się z tradycyjnym ingresem kustosza do bazyliki Narodzenia z okazji pierwszej niedzieli Adwentu i z liturgicznym wspomnieniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kościoła parafialnego w Betlejem. Msza w Betlejem była okazją, by w obecności całej parafii podziękować Bogu za obecność i posługę licznych zgromadzeń zakonnych posługujących w mieście narodzin Jezusa.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ziemia Święta: Rok Życia Konsekrowanego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.