Zmarł 83-letni kapłan, szósta ofiara COVID-19 w Domu Księży Seniorów

Zmarł 83-letni kapłan, szósta ofiara COVID-19 w Domu Księży Seniorów
Fot. Depositphotos
1 rok temu
PAP / pk

W szpitalu w Radomiu zmarł 83-letni kapłan, mieszkaniec miejscowego Domu Księży Seniorów. To szósta ofiara koronawirusa w tej placówce.

Wicekanclerz kurii biskupiej w Radomiu ks. prał. Marek Fituch poinformował w środę PAP, że 83-letni ksiądz zmarł we wtorek w szpitalu w Radomiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek w Górze Puławskiej.

To szósta ofiara COVID-19 wśród mieszkańców Domu Księży Seniorów. Pierwszy z emerytowanych duchownych zmarł na początku lipca. Miał 75 lat. W kolejnych tygodniach zmarło następnych czterech księży w wieku 84-92 lata.

Wszyscy przebywali w radomskim szpitalu. "Obecnie na oddziale zakaźnym leczony jest jeszcze jeden ksiądz senior. Jego stan lekarze określają jako stabilny" – powiedział wicekanclerz.

Na początku lipca obecność koronawirusa wykryto u jednego z mieszkańców Domu Księży Seniorów w Radomiu. Emerytowanym duchownym wykonano testy. Kilkunastu z nich miało wyniki pozytywne. Księża z objawami chorobowymi zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W ub. tygodniu w placówce przeprowadzono dezynfekcję. Wśród mieszkańców nie ma już osób z koronawirusem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmarł 83-letni kapłan, szósta ofiara COVID-19 w Domu Księży Seniorów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.