Zmarł kanclerz i rzecznik Kurii w Radomiu. Chorował na COVID-19

Zmarł kanclerz i rzecznik Kurii w Radomiu. Chorował na COVID-19
(fot. ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl)
PAP / kk

Zmarł kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu i rzecznik prasowy diecezji radomskiej ks. prałat Edward Poniewierski. W ostatnich tygodniach przebywał w radomskim szpitalu; chorował na COVID-19 – podała we wtorek kuria biskupia.

Ks. prałat Edward Poniewierski miał 68 lat, kapłanem był przez 43 lata. Zmarł we wtorek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

To kolejna ofiara COVID-19 wśród księży z diecezji radomskiej. Jak informował w ub. tygodniu wikariusz generalny radomskiej kurii bp Piotr Turzyński, od początku pandemii do końca grudnia 2020 r. w diecezji radomskiej zmarło 12 kapłanów chorych na COVID-19 lub w związku z powikłaniami spowodowanymi przez tę chorobę.

Ks. Edward Poniewierski urodził się 9 września 1953 r. w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 roku z rąk Sługi Bożego biskupa Piotra Gołębiowskiego w Sandomierzu. Ukończył studia specjalistyczne z zakresu teologii moralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Przez kilka lat pełnił posługę ojca duchownego alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, a następnie w Radomiu. W latach 1996-1999 był proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, a w latach 2002-2013 proboszczem parafii katedralnej pw. Opieki NMP w Radomiu.

Dwukrotnie pełnił funkcję Kanclerza Kurii Diecezji Radomskiej: pierwszy raz w latach 1999-2002, powtórnie od roku 2013. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego radomskiej kurii.

Od grudnia 2018 roku był postulatorem w procesie beatyfikacyjnym ks. Romana Kotlarza, który prowadzi diecezja radomska.

W 2017 roku został laureatem radomskiej Nagrody Św. Kazimierza, która jest przyznawana w Radomiu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, popularyzację dziedzictwa kulturowego i historii miasta.

źródło: PAP / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Zmarł kanclerz i rzecznik Kurii w Radomiu. Chorował na COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.