Zmarł ks. Henryk Surma CM - kapelan Cracovii

Zmarł ks. Henryk Surma CM - kapelan Cracovii
(fot. misjonarze.org)
KAI / slo

21 maja w Krakowie zmarł ks. Henryk Surma CM - wieloletni kapelan Klub Sportowego Cracovia, który usilnie zabiegał o pojednanie między kibicami krakowskich drużyn piłkarskich.

Śp. ks. Henryk Surma CM od 2002 r. był kapelanem Klubu Sportowego Cracovia. To m.in. z jego inicjatywy doszło do mszy pojednania między kibicami krakowskich drużyn tuż po śmierci Jana Pawła II. Później także dla zawodników i kibiców Wisły i Cracovii współorganizował pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Za zasługi pojednania kibiców piłkarskich i klubów sportowych Cracovii i Wisły oraz za zorganizowanie Mszy św. od NSZZ Solidarność Małopolska otrzymał statuetkę "Solidarni w Sporcie 2006". W 2010 r. otrzymał odznaczenie "Honoris gratia" nadane przez prezydenta miasta Krakowa z okazji pracy na polu sportowym i zasługi dla miasta.

Henryk Surma urodził się 13 września 1936 r. w Krakowie. W 1954 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 r. Przez blisko 55 lat kapłaństwa posługę duszpasterską pełnił w Krakowie, Grodkowie, Bydgoszczy, Odporyszowie i Zakopanem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmarł ks. Henryk Surma CM - kapelan Cracovii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.