Zmarł o. Jan Piekarski - redemptorysta

Zmarł o. Jan Piekarski - redemptorysta
o. Jan Piekarski CSsR (fot. redemptor.pl)
7 lat temu
KAI / mh

W Warszawie 22 października br. w wieku 88 lat zmarł o. Jan Piekarski CSsR. W Zgromadzeniu Redemptorystów przeżył 71 lat, a w kapłaństwie 63 lata. W latach 1971-2007 pracował w Rzymie, gdzie pełnił funkcję prokuratora misji zagranicznych, wicerektora i ekonoma domu generalnego.

Pogrzeb śp. o. Piekarskiego odbędzie się w czwartek, 25 października w Warszawie. Msza św. pogrzebowa w kościele św. Klemensa rozpocznie się o godz. 12.30. O godz. 14.00 pogrzeb na Cmentarzu Wolskim.

O. Jan Piekarski urodził się 16 X 1924 r. w Krakowie. Profesję zakonną złożył 2 II 1941 r. Święcenia kapłańskie przyjął 17 IV 1949 r. Pracował w Bardzie Śląskim i Wrocławiu, następnie pełnił funkcję ekonoma Prowincji najpierw w Krakowie, później w Warszawie. W latach 1965-1969 pełnił urząd prowincjała.

Za jego kadencji utworzono dom zakonny w Lubaszowej oraz otwarto dom wypoczynkowy w Rowach. W latach 1971-2007 pracował w Rzymie, gdzie pełnił funkcję prokuratora misji zagranicznych, wicerektora i ekonoma domu generalnego.

Był również duszpasterzem sióstr zakonnych oraz przewodnikiem i opiekunem pielgrzymów. Po powrocie do Polski zamieszkał w Warszawie, we wspólnocie domu zakonnego w Warszawie przy ul. Karolkowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmarł o. Jan Piekarski - redemptorysta
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Zmarł o. Jan Piekarski - redemptorysta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.