Zmarła "śpiewająca zakonnica" s. Janet Mead z Australii

Zmarła "śpiewająca zakonnica" s. Janet Mead z Australii
S. Janet Mead (fot. Youtube/Carl F. Trinidad)
KAI/mk

Siostra Janet Mead, która stała się znana na całym świecie po zaśpiewaniu pop-rockowej wersji modlitwy "Ojcze nasz", zmarła w wieku 83 lat w mieście Adelajda w Australii.

S. Janet Mead ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia zmarła na raka w swoim rodzinnym mieście.

DEON.PL POLECAZanim wstąpiła do zakonu, była nauczycielką muzyki w kolegium św. Alojzego w Adelajdzie. Sławę jako „śpiewająca zakonnica”, także poza Australią, zyskała po skomponowaniu i zaśpiewaniu muzycznej wersji Modlitwy Pańskiej (Ojcze nasz) w rytmie rock-pop. Nagrała ją w szkolnym studiu muzycznym.

Nieoczekiwanie „The Lord's Prayer” w wykonaniu siostry Mead w rytmie pop znalazło się na 3. miejscu australijskiej listy przebojów w 1974 i na czwartym w amerykańskiej „Billboard Hot 100”. Nagranie to przyniosło jej również nominację do nagród Grammy i Golden Gospel Award w 2004 roku. Na świecie rozeszło się ono w ponad 1,5 mln egzemplarzy a „śpiewająca zakonnica” otrzymała za nie „Złote Płyty” w USA i Australii. W 2004, gdy w swej ojczyźnie odebrała Złotą Płytę, przyznano jej również tytuł „Południowej Australijki Roku” za troskę o bezdomnych.

Mead była drugą zakonnicą, której hit znalazł się w pierwszej dziesiątce listy przebojów Billboardu. Przed nią takie zaszczytne miejsce uzyskała w 1963 roku belgijska siostra Luc-Gabrielle, występująca pod pseudonimem „Soeur Sourire” (Siostra Uśmiech) za swój światowy hit „Dominique” (o św. Dominiku – założycielu Zakonu Kaznodziejskiego).

W 2014 r. we włoskim telewizyjnym konkursie talentów „The Voice of Italy” zwyciężyła 26-letnia wówczas s. Cristina Scuccia ze Zgromadzenia Urszulanek Świętej Rodziny, która wkrótce zyskała światową sławę jako „Sister Cristina” i „Soeur Cristina”. Mimo występów w wielu krajach nie zrezygnowała z życia zakonnego i 8 września 2019 złożyła śluby wieczyste w swym zgromadzeniu.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Hatune Dogan, Tonia Riedl

Siostra Hatune dociera dziś do milionów ludzi na całym świecie. Jej dzieła są zorientowane na drugiego człowieka, na niesienie mu miłości i pomocy. Są dowodem na to, że jest zakonnicą z misją specjalną. To służba...

Skomentuj artykuł

Zmarła "śpiewająca zakonnica" s. Janet Mead z Australii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.