Zmiany w "Przystanku Jezus" na Pol'and'Rock Festival. W tym roku przyjmie nowe oblicze

Zmiany w "Przystanku Jezus" na Pol'and'Rock Festival. W tym roku przyjmie nowe oblicze
(fot. www.przystanekjezus.pl)
2 lata temu
KAI / kk

W Kurii Biskupiej w Zielonej Górze 3 lipca odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca inicjatywę ewangelizacyjną "Przyjaciele Jezusa" w Kostrzynie nad Odrą.

To kontynuacja "Przystanku Jezus", jeszcze do niedawna organizowanego na polach Przystanku Woodstock, który od ubiegłego roku nosi nazwę: Pol'and'Rock Festival.

Inicjatywa "Przyjaciele Jezusa" odbędzie się od 31 lipca do 3 sierpnia. - Wielu z nas, którzy tworzymy tę inicjatywę, to ludzie, którzy byli mocno zaangażowani w "Przystanek Jezus". W tym momencie zmieniamy troszeczkę formułę i będziemy się nazywać "Przyjaciele Jezusa" - powiedział ks. Tomasz Matyaszczyk, jeden z organizatorów.

- Trochę jesteśmy zainspirowani tym, co papież Franciszek mówił po Synodzie Młodych, kiedy pokazywał, że tak naprawdę sposobem na głoszenie Ewangelii dzisiaj ludziom młodym musi być zaproponowanie przyjaźni, musi być wejście w relacje i musi być spotkanie. I ponieważ to w czasie tych spotkań ewangelizacyjnych się działo, chcemy to kontynuować i w tym roku przybieramy taką właśnie nazwę: "Przyjaciele Jezusa" - dodał.

Uwaga uwaga - wyczekiwane informacje i zapisy za 3...2...1...iiii.... :) :) :) PJ - Przyjaciele Jezusa to inicjatywa...

Opublikowany przez PJ - Przyjaciele Jezusa Piątek, 21 czerwca 2019

Uczestnicy wydarzenia będą mieszkali na polu namiotowym w sąsiedztwie Pol'and'Rock Festival. - Będzie tam stał krzyż, który będzie nas wyróżniał, a także scena - wyjaśnia ks. Piotr Juckiewicz, koordynator inicjatywy "Przyjaciele Jezusa".

- Żeby do nas dołączyć, można się zapisać przez formularz dostępny na stronie: www.pj-przyjacielejezusa.pl. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie, które formując się posiadają relację z Panem Bogiem i chcą się nią podzielić. Jedną z ważnych rzeczy, które weryfikują uczestnictwo w naszym festiwalu jest zgoda duszpasterza, która jest obligatoryjna - dodał.

Oficjalne rozpoczęcie inicjatywy "Przyjaciele Jezusa" planowane jest na środę 31 lipca Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą. To właśnie ta parafia jest organizatorem inicjatywy ewangelizacyjnej. Tego samego dnia od rana będzie można już rozbijać namioty na placu przy ul. Milenijnej, niedaleko pola Pol'and'rock Festival, a znakiem rozpoznawczym będzie krzyż.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ
27,93 zł
39,90 zł

Wejdź w fascynujący świat modlitwy. Daj się prowadzić wyobraźni. Spotkaj Boga i wróć z Nim do swojej codzienności

Książka W głąb i z powrotem to pełen przygód program rozwoju duchowego, który pomoże ci spotkać Boga...

Skomentuj artykuł

Zmiany w "Przystanku Jezus" na Pol'and'Rock Festival. W tym roku przyjmie nowe oblicze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.