Znacznie wzrosła liczba pielgrzymujących do Santiago de Compostela

Znacznie wzrosła liczba pielgrzymujących do Santiago de Compostela
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W czerwcu do katedry w Santiago de Compostela dotarło 49 tys. pielgrzymów z całego świata, czyli aż o 45 proc. więcej pątników w porównaniu z czerwcem 2010 r., kiedy w tym hiszpańskim mieście obchodzony był Rok Jakubowy.

Najbliższy taki rok, kiedy w Santiago de Compostela będzie można uzyskać odpust jubileuszowy, przypadać będzie w 2021 r.

Jak wyjaśniły władze Biura ds. Pielgrzymów, działającego w ramach ratusza Santiago de Compostela, znaczący wzrost liczby pątników w czerwcu br. można wytłumaczyć rosnącą liczbą nowych tras pielgrzymkowych. Obecnie do tego hiszpańskiego miasta prowadzi już 12 szlaków dla pielgrzymek odbywanych pieszo, rowerem oraz konno.

Z danych archidiecezji w Santiago de Compostela wynika, że w ostatnich latach szybko rośnie udział obcokrajowców wśród pielgrzymów docierających do miejscowej katedry, którą uznaje się za miejsce pochówku św. Jakuba. Stanowią oni już ponad 60 proc. wśród wszystkich pielgrzymów. W czerwcu 2019 r., poza Hiszpanami, najliczniej docierającymi do Santiago de Compostela pątnikami byli Niemcy i Amerykanie - odpowiednio po 4200 osób, a także Włosi - ponad 3600.

DEON.PL POLECA

Santiago de Compostela od średniowiecza jest jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie. W 1985 r. zespół zabytkowy jego starego miasta został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Znacznie wzrosła liczba pielgrzymujących do Santiago de Compostela
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.