Znamy hasło tegorocznej Lednicy. Film, który je przedstawia jest naprawdę poruszający

Znamy hasło tegorocznej Lednicy. Film, który je przedstawia jest naprawdę poruszający
Logo źródła: lednica2000 Szymon Żyśko / Lednica2000

Każda Lednica ma swoje niepowtarzalne hasło. Od zawsze. Organizatorzy odkryli przed nami tegoroczne. Zrobili to w naprawdę pięknym stylu.

Kiedy w 2016 roku spotkaliśmy się nad brzegami jeziora Lednickiego, przyświecało nam słowo "Amen", które odnosiło się nie tylko do 1050 rocznicy Chrztu Polski, ale było również podziękowaniem za życie zmarłego kilka miesięcy wcześniej o. Jana Góry OP - twórcy i duszpasterza Lednicy. Kolejne dwa hasła były nadane jeszcze przez zmarłego dominikanina. W 2017 roku "Idź i kochaj", a w 2018 r. "Jestem".

Ten rok będzie wyjątkowy, gdyż powracamy niejako do przesłania sprzed 15 lat. Wtedy - w 2004 r. - młodzi "dali się złowić w sieci Miłości" i za św. Piotrem wyznawali miłość Bogu. Dziś to Bóg wyznaje miłość nam. "Wiesz, że Cię kocham" - słyszy w trudnym dla siebie momencie chłopak, którego możemy zobaczyć w filmie. Zobaczcie go koniecznie i udostępnijcie dalej:

Zapytaliśmy Wspólnotę Lednica2000 o inspirację:

"Ojciec  Jan  W.  Góra  OP,  założyciel  i  pierwszy  duszpasterz  Wspólnoty  LEDNICA  2000 powtarzał często za św. Janem Pawłem II: Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany.  Ta  myśl,  którą  postaramy  się  przekazać  młodzieży  podczas  XXIII. Spotkania Młodych LEDNICA 2000, jest streszczeniem gawędy świętego papieża do zgromadzonych przed krakowskim pałacem arcybiskupów w 1987 roku. Ojciec Święty Jan Paweł II tak wołał wtedy do młodzieży: Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć. Wskazywał na eucharystię jako siłę przebicia. Na ten sakrament, który dodawał siły wielu pokoleniom - również  w jego młodzieńczych latach, w okresie drugiej wojny światowej. Będziemy zatem starali się odkryć, że z sakramentów spowiedzi i eucharystii płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu" - mówi nam Julia Chałasiak, rzecznik prasowy Lednicy2000.

1 czerwca 2019 roku na Polach Lednickich spotkamy się pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Znamy hasło tegorocznej Lednicy. Film, który je przedstawia jest naprawdę poruszający
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.