Bóg obraża się, kiedy grzeszysz? On nie szuka superbohaterów

Bóg obraża się, kiedy grzeszysz? On nie szuka superbohaterów
(www. youtube.com)

Piąty odcinek serii przygotowanej przez Romana Groszewskiego SJ. Tym razem jezuita mówi o pragnieniu doskonałości i nieakceptowaniu siebie na podstawie utworu "Something Just Like This" zespołu Coldplay.

Każdy z nas ma potrzebę bycia kochanym, akceptowanym, przyjętym. Chcemy doświadczać, że ktoś się nami cieszy. Myślimy, że dopiero kiedy będziemy "jacyś": fajniejsi, lepsi, super - będziemy kochani. Tak naprawdę głęboko w sercu nie akceptujemy siebie prawdziwych.

Boimy się, że nasza słabość i grzeszność nie zostaną przez innych przyjęte. Myślimy, że nawet Bóg obraża się na nas, kiedy grzeszymy. Tylko... czy On szuka superbohaterów?

Posłuchajcie refleksji Romana Groszewskiego SJ:

DEON.PL POLECA

Pomysł: Roman Groszewski SJ

Nagranie i montaż: Marek Sułecki

Sen Jakubowy. Odnaleźć Boga w popkulturze to seria przygotowana przez ojca Romka Groszewskiego SJ. Czy jest możliwe znaleźć Boga w popkulturze? Czy jest możliwe zobaczyć ślad jego obecności w piosenkach, które zupełnie nie mówią o tym kim On jest? Ojciec Romek wierzy, że jest to możliwe i zaprasza Was w piękną i subtelną podróż w poszukiwaniu Jego śladów.

ZOBACZ TEŻ POPRZEDNIE ODCINKI:

Od września 2013 roku, pracuje w Szkole Podstawowej nr 69 jako nauczyciel religii oraz kontynuuje studia teologiczne z zakresu teologii biblijnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest także duszpasterzem wspólnoty ewangelizacyjnej DOM oraz duszpasterzem akademickim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Daniel Wojda SJ

Odkryj w sobie duchowy potencjał

Przed użyciem tej książki prosimy o dokładne zaznajomienie się z instrukcją, nawet jeżeli używasz podobnego produktu. Instrukcję należy zachować do ewentualnego zastosowania w przyszłości.

Pogłębiarka: najbardziej zaawansowane narzędzie służące dobrej...

Skomentuj artykuł

Bóg obraża się, kiedy grzeszysz? On nie szuka superbohaterów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.