Znany egzorcysta: zapotrzebowanie na moją posługę "niemal eksplodowało"

Znany egzorcysta: zapotrzebowanie na moją posługę "niemal eksplodowało"
(fot. shutterstock. com / Sjstudio6)
KAI / mp

Najbardziej znany egzorcysta irlandzki, ksiądz katolicki Patrick Collins, dostrzega dramatyczny wzrost domniemanych "działań demonicznych" na wyspie.

W rozmowie z dziennikiem "The Irish Post" z 25 stycznia kapłan przyznał, że w ostatnich latach "niemal eksplodowało" zapotrzebowanie na jego posługę. Coraz więcej ludzi wierzy, "słusznie lub niesłusznie, że są nawiedzani przez złego ducha", powiedział ks. Collins.

W liście otwartym do biskupów Irlandii ks. Collins zaapelował o kształcenie większej liczby księży w tym zakresie. Pod pojęciem egzorcyzmu Kościół katolicki rozumie prośbę do Boga o wyzwolenie człowieka z mocy zła. Przykładem jest tu wypędzanie demonów przez Jezusa.

DEON.PL POLECAWedług irlandzkiej gazety uznane przez Stolicę Apostolską Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów (IAE) już w 2014 roku informowało o znacznym wzroście liczby egzorcyzmów na świecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sławomir Rusin

Opętania i egzorcyzmy.

Ten temat wzbudza mnóstwo emocji. Niestety, w wielu mediach, a niejednokrotnie i w książkach zamiast rzetelnej wiedzy otrzymujemy informacje sensacyjne, budujące fałszywy obraz relacji między Bogiem, szatanem a człowiekiem.W tej publikacji wybitni specjaliści...

Skomentuj artykuł

Znany egzorcysta: zapotrzebowanie na moją posługę "niemal eksplodowało"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.