Zobacz, dlaczego warto przyjść na Targi Książki [WIDEO]

Zobacz, dlaczego warto przyjść na Targi Książki [WIDEO]
(fot. shutterstock.com)

Od 28 do 30 października w Krakowie odbędą się XX Międzynarodowe Targi Książki. Wśród wielu autorów i wydawnictw, zaprezentuje się również jezuickie Wydawnictwo WAM. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

DEON.PL POLECANa targach spotkacie Waszych ulubionych autorów: Siostrę Anastazję, Grzegorza Kramera SJ, Tomasza Nowaka OP i Piotra Żyłkę, a także będziecie mogli zdobyć świetne książki w dobrej cenie: "Dasz radę" (ostatnia rozmowa z ks. Kaczkowskim), "Głód Boga", czyli niepublikowane dotąd w Polsce kazania Josepha Ratzingera, "Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie" s. Chmielewskiej i "Drogę Wodza", duchową biografię o. Tomasz Nowaka OP.

XX Międzynarodowe Targi Książki to również spotkania z inspirującymi ludźmi:

W piątek 28 października o godz. 17 na stoisku C16 obecny będzie o. Józef Puciłowski OP. Człowiek, który jest niczym wino z Węgier (gdzie się urodził i wychowywał) mocny i dobry zarazem. W najnowszej książce "Żyć nie umierać" pisze o tym, jak wierzyć i nie zdziadzieć. Wie o tym najlepiej, bo jest młodym, pełnym energii 77-latkiem.

Po spotkaniu z o. Józefem, o godz. 18 na stoisku pojawi się Zbigniew Leśnicki, aktor, historyk i gawędziarz, który o grodzie nad Wisłą wie wszystko. Będzie podpisywał książki: "Kraków. Historie, anegdoty i plotki" oraz "Kraków. Zapomniane obrazy, wpływowe kobiety i królewskie tajemnice".

W sobotę 29 października najważniejsze będą dwa spotkania z czytelnikami w Sali Wiedeń. Pierwsze o godz. 12 to starcie dwóch zakonów, dominikanów i jezuitów, o to, który z nich jest bardziej papieski. Zmagać będą się ojcowie Paweł Krupa OP ("Jutro ma na imię Bóg") i Tomasz Nowak OP ("Droga Wodza") z Grzegorzem Kramerem SJ ("Męskie serce") oraz Jackiem Siepsiakiem SJ ("Nie żałuję"). W rolę sędziego-prowadzącego wcieli się Piotr Żyłka, szef portalu DEON.pl.

Natomiast o godz. 16, również w Sali Wiedeń miłośnicy ks. Jana Kaczkowskiego będą mogli spotkać się ze współautorami jego dwóch książek: Joanną Podsadecką ("Dasz radę") i Piotrem Żyłką ("Życie na pełnej petardzie"). Specjalnym gościem będzie ojciec ks. Jana, pan Józef Kaczkowski. Spotkanie poprowadzi Tomasz Ponikło. Po każdym spotkaniu autorzy będą podpisywali swoje książki.

Na stoisku WAM (C16) w sobotę o godz. 11 będzie można spotkać Mirosławę Karetę, autorkę bestsellerowej powieści "Pokochałam wroga". Pani Mirosława będzie podpisywać także swój nowy tytuł "Bezimienni", opowieść o pilocie brytyjskiego Liberatora ukrywającym się w wojennym Krakowie.

O godz. 15 podpisywać książki będą Brian Scott i Maria Mazurek, autorzy książki "Pierwszy Murzyn RP". Książka to wywiad rzeka z Gujańczykiem, który pod koniec lat 80. przyjechał do Polski, by studiować inżynierię rolniczą, a w ciągu kilku lat stał się najbardziej rozpoznawalnym dziennikarzem, gwiazdą RMF FM i TVN. Zapłacił jednak dość wysoką cenę za zawodowy sukces.

W niedzielę 30 października na stoisku WAM (C16) dominować będą tematy związane z rodziną i świętowaniem. Specjaliści od wychowania dzieci i budowania relacji, czyli MarekMarta Babik o godz. 11 podpisywać będą swoje książki: "Mamo, tato, a gdzie jest Bóg?" oraz "Pierwsza Komunia święta twojego dziecka". Zaś w samo południe na stoisku pojawi się Pierwsza Kucharka Rzeczypospolitej, czyli Siostra Anastazja. Zaprezentuje swoją ostatnią książkę "Kuchnia tradycyjna", a towarzyszyć jej będzie Siostra Salomea, która przejmie po s. Anastazji kucharski fartuch.

XX Międzynarodowe Targi Książki odbywać się będą w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku:

Zobacz, dlaczego warto przyjść na Targi Książki [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zobacz, dlaczego warto przyjść na Targi Książki [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.