Zobacz jak możesz wziąć udział w konsultacjach przed watykańskim Synodem Biskupów

Zobacz jak możesz wziąć udział w konsultacjach przed watykańskim Synodem Biskupów
(fot. Dziurek / shutterstock.com)
KAI / kk

"Co politycy i społeczeństwo mogą zrobić dla młodych ludzi?" - to kolejne z pytań, jakie Sekretariat Synodu Biskupów zadaje młodzieży na całym świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych i komunikatorów, przygotowując się do październikowych obrad.

Odpowiedzi w formie tekstu, zdjęcia lub filmu, młodzi w wieku 16-29 lat mogą nadsyłać do końca lutego. Na bieżąco będą są one publikowane w internecie.

Od stycznia Sekretariat Synodu Biskupów zaprasza młodych ludzi z całego świata do udziału w interaktywnych konsultacjach, które pomogą w zrozumieniu potrzeb i sposobu myślenia współczesnej młodzieży. Na potrzebę tej inicjatywy uruchomiono specjalny kanał w komunikatorze WhatsApp, na którym każdego miesiąca, począwszy od stycznia, pojawia się jedno pytanie dedykowane młodzieży. Odpowiedzi są na bieżące publikowane na facebookowym fanpage'u Synod 2018 a także na synodalnym koncie Twitter.

Pytanie, skierowane w tym miesiącu do młodzieży, brzmi: co politycy i społeczeństwo mogą zrobić dla młodych ludzi? Adresatami są młodzi ludzie w wieku 16-29 lat, także ci, którzy na nie uczestniczą w aktywnie w życiu Kościoła a nawet uważają się za niewierzących.

Question for February: What could politics and society do for young people? Toward the #Synod2018 Dear friends, The...

DEON.PL POLECA

Opublikowany przez Synod2018 na 1 lutego 2018

Odpowiedzi można udzielać do końca lutego, w postaci komentarza, zdjęcia lub materiału video. Kanał komunikacyjny Synodu Biskupów można wyszukać w komunikatorze WhatsApp, wpisując numer telefonu: +39 342 601 5596. Pytania zadawane są w językach: włoskim, hiszpańskim i angielskim.

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

Zobacz jak możesz wziąć udział w konsultacjach przed watykańskim Synodem Biskupów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.