Został biskupem. Poszedł do więzienia... udzielić sakramentu osadzonym

Został biskupem. Poszedł do więzienia... udzielić sakramentu osadzonym
(fot. youtube.com)
1 rok temu
Catholic News Agency / df

Nowy biskup Kartageny, Sebastiana Chico, wyświęcony 11 maja 2019, tydzień po przyjęciu biskupiej sakry udzielił sakramentu bierzmowania więźniom w ośrodku karnym w Campos del Río, w Mursji. To pierwszy raz, gdy w diecezji Kartageny udzielono bierzmowania w więzieniu.

Sakrament przyjęło 50 mężczyzn i 12 kobiet.

Jak opisuje jeden z kapelanów ośrodka, ks. Antonio Sánchez, biskup Chico nie wygłosił przygotowanego wcześniej kazania, ale mówił "prosto z serca". Zachęcał więźniów, by nie tracili nadziei. "Wasze życie nie jest naznaczone błędami, ale waszymi marzeniami, o których Bóg marzy wraz z wami" - podkreślał.

Dowiedz się, do czego potrzebny jest sakrament bierzmowania

Jak zareagowano na inicjatywę biskupa? W ramach podziękowań więźniowie wręczyli mu kosz kwiatów zrobiony z bułki tartej, przygotowany z inicjatywy jednego z osadzonych, muzułmanina. Po ceremonii więźniowie z kierownictwem więzienia i szefami służby więziennej wzięli udział w niewielkiej uroczystości.

"Wierzymy, że było to warte wysiłku, ponieważ czuliśmy obecność Boga i to, jak przez ten sakrament, mógł przyjść do wielu ludzi" - mówił ks. Sánchez.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając
27,93 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Został biskupem. Poszedł do więzienia... udzielić sakramentu osadzonym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.