Zwiastowanie powinno być dniem świątecznym

KAI / drr

- Chciałbym bardzo, aby uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) była w przyszłości oficjalnym świętem wszystkich obywateli Nazaretu - oświadczył nowy burmistrz Nazaretu, muzułmanin, Ali Sallam, podczas spotkania z przedstawicielami różnych wspólnot wyznaniowych, które przybyły do niego gratulując wyboru.

W spotkaniu, które odbyło się 17 marca, uczestniczył także wikariusz patriarszy dla Izraela Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy. Propozycję nowego burmistrza z zadowoleniem przyjęli członkowie wszystkich obecnych delegacji: chrześcijanie, muzułmanie i druzowie.

Jak poinformował Patriarchat Łaciński, nowy burmistrz uzasadniał swoją propozycję przywołując przykład Libanu, gdzie święto Zwiastowania Pańskiego jest oficjalnym świętem państwowym od 2010 roku, a to dlatego, że "zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie oddają cześć Maryi".

- Ponieważ w Koranie jest mowa o Dziewicy Maryi, dzień Zwiastowania został ustanowionym oficjalnym dniem świątecznym w Libanie - podkreślił burmistrz Nazaretu. - Dlaczego więc nie mielibyśmy uczynić tego samego tu w Nazarecie, gdzie Zwiastowanie miało miejsce?

DEON.PL POLECA

Ali Sallam został wybrany na stanowisko burmistrza 11 marca znaczną przewagą głosów (62%) przed piastującym ten urząd od 1994 roku Ramezem Jaraysehem. Pierwsze wybory w październiku ub.r. zostały oprotestowane, w związku z czym Sąd Najwyższy zarządził ich powtórzenie. Ali Sallam wystartował w wyborach z ramienia założonej przez niego umiarkowanej listy muzułmańskiej Nassirati ("Mój Nazaret").

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zwiastowanie powinno być dniem świątecznym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.